Adwokat skazana za usiłowanie przekupstwa

Sąd Rejonowy w Lesznie uznał Annę D., adwokata z Wrocławia, za winną usiłowania przekupstwa. Sąd skazał ją na karę rok więzienia z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 1 roku – poinformowała dziś Prokuratura Krajowa.

Skazana za usiłowanie przekupstwa
pixabay.com/succo/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Prokuratura Krajowa wskazała, że akt oskarżenia przeciwko wrocławskiej adwokat i nauczycielce akademickiej Uniwersytetu Wrocławskiego Annie D. - został skierowany do sądu na początku sierpnia ub. roku przez prokuratora Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

Anna D. została oskarżona o dwukrotne złożenie w 2016 roku asystentce prokuratorskiej z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu obietnicy udzielenia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w wysokości 200 tys. zł lub pokrycia kosztów zakupu lokalu mieszkalnego. W zamian asystentka miała udzielić jej informacji dotyczących prowadzonego postępowania przygotowawczego

– podkreśliła PK.

W czwartek PK poinformowała, że Sąd Rejonowy w Lesznie uznał oskarżoną Annę D. za winną popełnienia przestępstwa usiłowania przekupstwa.

Sąd wymierzył kobiecie karę roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres rok próby, a ponadto wymierzył oskarżonej grzywnę w wysokości 17,5 tys. zł.

Wobec Anny D. sąd orzekł również środek karny w postaci zakazu wykonywania zawodu adwokata przez rok.

Wyrok wydany przez sąd w Lesznie jest nieprawomocny. Prokuratura Krajowa wskazała, że "między innymi z uwagi na rażąco niski wymiar kary wymierzonej oskarżonej prokurator już zapowiedział wniesienie apelacji na jej niekorzyść".

Przestępstwo zarzucone kobiecie zagrożone jest karą od roku do 10 lat więzienia.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#adwokat #sąd #przekupstwo #wiezienie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo