Polsko-niemieckie ćwiczenia policji - ZDJĘCIA

Wspólne ćwiczenia polskich i niemieckich policjantów / zachodniopomorska.policja.gov.pl

Wczoraj odbyły się praktyczne ćwiczenia organizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Prezydium Policji w Neubrandenburgu. Ich celem było doskonalenie działań w ramach współpracy transgranicznej w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej na obszarze przygranicznym. Po obu stronach granicy udział w nich wzięło około 750 funkcjonariuszy.

To pierwsze międzynarodowe ćwiczenia w regionie współorganizowane przez KWP w Szczecinie na taką skalę.

- Praktyka niejednokrotnie pokazała efekty bieżącej, dobrej współpracy polskiej i niemieckiej Policji, zarówno w sferze zwalczania przestępczości, jak i szeroko rozumianej profilaktyki. Niemniej jednak, przeprowadzanie wspólnych ćwiczeń oraz analizowanie potencjalnych zagrożeń sprawia, że realizacja wspólnych zadań może być jeszcze sprawniejsza. Taki cel przyświecał ćwiczeniom, którym nadano kryptonim MOST / BRUCKE

- informują zachodniopomorscy policjanci.

Policjanci doskonalili przede wszytkim formę ćwiczeń dowódcz-sztabowych. Ich głównym założeniem była współpraca w sytuacji związanej z uprowadzeniem osoby i jej transgranicznym poszukiwaniem.

Policjanci mieli do czynienia ze zgłoszeniem o przestępstwie po stronie niemieckiej i ucieczce sprawców w kierunku granicy województwa zachodniopomorskiego.

Około godz. 13 30 rozpoczęto policyjną akcję poszukiwawczą najpierw w Niemczech a następnie w Polsce, do której wykorzystany został między innymi policyjny śmigłowiec, konie i psy służbowe, dron.

W pobliżu miejscowości Dobieszyn przy granicy polsko - niemieckiej skierowane zostały drużyny oddziału prewencji, które wyizolowały fragment lasu i bezpośrednio tam prowadziły poszukiwania porwanego dziecka oraz sprawców. W tym miejscu dołączyły do nas pododdziały niemieckiej policji.

- Przeprowadzone ćwiczenia pokazały nie tylko współdziałanie Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ze służbami odpowiedzialnymi za rozwiązanie sytuacji związanej z transgranicznym poszukiwaniem osoby, ale również to, jak sprawdza się wspólna praca niemieckich policjantów na terenie Polski, jeśli chodzi o przełamanie bariery językowej  czy zetknięcia z innymi przepisami prawa

- dodaje policja.

Działania i zaangażowanie poszczególnych komórek organizacyjnych Policji zostaną podsumowane dzisiaj. w trakcie drugiego dnia ćwiczeń na konferencji, która odbywa się terenie Niemiec.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: zachodniopomorska.policja.gov.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts