W Brukseli śmieją się z totalnej opozycji! Premier zdradził co mówią, słysząc hasło „Polexit”

Totalna opozycja od jakiegoś czasu straszy Polaków rzekomym Polexitem. Szef polskiego rządu przebywa dziś w Brukseli. W rozmowie z dziennikarzami odniósł się do tego tematu. - To są jakieś omamy Platformy i opozycji. Po kampanii niektórzy otrzeźwieją i rozpoczniemy normalny dialog – ocenił Mateusz Morawiecki.

Premier
twitter.com/PremierRP

Premier Mateusz Morawiecki jest dziś w Brukseli, gdzie bierze udział w szczycie Rady Europejskiej. W rozmowie z 300polityka.pl i wp.pl odniósł się do narracji serwowanej przez totalną opozycję.

Powiedział, że nie spotkał się w Brukseli z pytaniami o Polexit.

Ocenił, że opozycja ma problemy z merytorycznym podejściem do „naszego programu, do faktów, tego, jak rzeczywiście wyglądają nasze relacje tutaj, w Brukseli”. Podał, że relacje te są „w pełni partnerskie, bardzo dobre, pozytywne”.

- My osiągamy tutaj dużo więcej, niż wcześniej Polska mogła osiągnąć – podał.

To tak na dobrą sprawę to są chyba jakieś omamy Platformy i opozycji, jeżeli ktoś tak mówi, bo tutaj, w Brukseli wszyscy traktują to jako zupełnie niepoważne hasło i oczywiście ja również tak to traktuję. Szkoda czasu, żeby odnosić się do takich jakichś zmyślonych zupełnie scenariuszy. Są to swego rodzaju omamy opozycji

– powiedział.

Szef rządu podkreślił, że zbliża się końcówka kampanii wyborczej i ma nadzieję, że niektórzy otrzeźwieją i rozpocznie się bardziej normalny dialog, „jak opozycja powinna, konstruktywna, dobra opozycja, parlamentarna, nie taka ulica, zagranica, jakaś rozedrgana”.

Taka opozycja jest bardzo potrzebna. Chcę z taką opozycją rozmawiać, spierać się na programy, argumenty. My pokazaliśmy, czym jest wiarygodność, czym są poważne działania w obszarze usprawnienia systemu fiskalnego, finansowego państwa i o tym warto oczywiście rozmawiać, dla dobra Rzeczpospolitej

– powiedział Morawiecki.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl,

#premier #Mateusz Morawiecki #Polexit #Bruksela #totalna opozycja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo