Niemieckie wpływy i dekoncentracja

  

„Niemcy kupili sobie »Fakt«, »Newsweek«, Onet, żeby mieć większy wpływ na Tuska” – to zdanie wypowiedziane przez Waldemara Pawlaka podczas rozmowy z Michałem Sołowowem, biznesmenem miliarderem działającym również na rynku prasowym, zostanie najbardziej zapamiętane z całego nagrania, które ujawnił portal TVP.info. Waldemar Pawlak nie był już wtedy wicepremierem (rozmowa miała miejsce 29 stycznia 2014 r.), jednak doskonale znał realia panujące w rządzie Donalda Tuska i trudno zakładać, że nie wiedział, co mówi.

Warto również zwrócić uwagę na to, że Pawlak był przekonany, iż „oddziaływanie mediów, które są pod kontrolą różnych międzynarodowych koncernów, jest dużo większe na polski rząd niż wszystkich przedsiębiorców razem wziętych”, a jako przykład wpływu mediów na politykę podaje m.in. telewizję TVN. Pawlak powiedział to, o czym od dawna wiadomo: zagraniczne koncerny, które mają w Polsce swoje media, chcą kształtować polską politykę i robią to w coraz mniej zawoalowany sposób. Ta sprawa pokazuje, jak ważna jest dekoncentracja mediów, jak konieczne jest zminimalizowanie wpływów niemieckich koncernów medialnych na polską rzeczywistość.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts