W poniedziałek (15 października) oficer dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał informację o kradzieży w jednym z nowosolskich marketów, zgłoszonej przez ochroniarza sklepu. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli pojechali we wskazane przez zgłaszającego miejsce, gdzie zatrzymali mężczyznę, który ukradł sprzęt o wartości 550 złotych.

Łupem mieszkańca Nowej Soli padła pilarka spalinowa. Okazało się, że 47-latek chcąc przeskoczyć przez mur, spadł i… złamał obie nogi. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala, a następnie osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Towar powrócił do dalszej sprzedaży. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży.

Podejrzany przyznał się do winy. Policjanci szczegółowo przejrzeli zarejestrowany przez kamery sklepowe monitoring. Zauważyli, że sprawca nie był sam. Kolega, który mu pomagał został rozpoznany i zatrzymany następnego dnia przez funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecyduje o dalszym losie mężczyzn.