Ważne słowa Franciszka do Polaków

/ Annett_Klingner

  

Papież Franciszek wezwał Polaków, aby nadal inspirowali się w życiu osobistym i społecznym słowami św. Jana Pawła II: "Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi". Podczas audiencji generalnej mówił o 40. rocznicy wyboru papieża Polaka.

Zwracając się do polskich pielgrzymów obecnych na placu Świętego Piotra, Franciszek powiedział:

"Wczoraj minęło 40 lat od wyboru na Stolicę Piotrową Karola Wojtyły, świętego Jana Pawła II".

"Aplauz dla świętego Jana Pawła II" - dodał papież, reagując na brawa Polaków.

Jakże aktualne są jego słowa wypowiedziane w dniu inauguracji pontyfikatu: "Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!". Niech nadal inspirują one wasze życie osobiste, rodzinne i społeczne, niech będą zachętą do wiernego kroczenia za Chrystusem, dostrzegania Jego obecności w świecie, w drugim człowieku, zwłaszcza w ubogim i potrzebującym pomocy

- mówił Franciszek.

Przypomniał następnie: "Człowiek bowiem, jak nauczał papież z rodu Polaków, jest drogą Kościoła".

Na audiencji generalnej było kilkuset Polaków, którzy przybyli do Watykanu w związku z rocznicą.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


51 zakażonych w Pomorskim

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/fernandozhiminaicela/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

W woj. pomorskim potwierdzono trzy nowe przypadki zakażenia wirusem Sars-Cov-2. W całym regionie chorych jest łącznie 51 osób – poinformował dziś rano pomorski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Tomasz Augustyniak.

Koronawirusa zdiagnozowano u trzech mężczyzn z Gdańska. Są to osoby młode oraz w sile wieku. Ich stan jest dobry.

Na Pomorzu zanotowano do tej pory 51 przypadków zachorowań na COVID-19. Najwięcej, 19 zakażeń, potwierdzono w Gdańsku; potem w powiecie gdańskim – 11, powiecie wejherowskim – 8, w Gdyni – 4, po trzy zachorowania w powiatach tczewskim i kartuskim i po jednym w powiatach nowodworskim, puckim i kwidzyńskim.

O pierwszym polskim przypadku pacjenta z COVID-19 Ministerstwo Zdrowia poinformowało 4 marca. W sumie zakażenie koronawirusem wykryto dotychczas u 2132 osób, z których 31 zmarło.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts