Nie obrażać osiołków!

  

Bitwa pod piramidami z lipca 1798 r. utorowała Napoleonowi Bonapartemu drogę do zajęcia Kairu i tym samym całego Egiptu. Sławna jest także z powodu pewnego okrzyku gen. Maximiliena Caffarellego, który miał podczas niej krzyczeć: „Uczeni i osły do środka!”. Intencja była dobra, a chodziło o to, by chronić uczonych i główny środek transportu, lecz zwrot ten przyjął się w nomenklaturze wojskowej i żołnierze na „nierobów badaczy” mówią odtąd „osły”.

Nie wiem, czy Jan Kulczyk miał taką samą moc sprawczą jak francuski generał, ale na najnowszych taśmach z Sowy i Przyjaciół mówi on per osioł o liderze PSL Januszu Piechocińskim. Nie pozwólmy jednak, by to porównanie się utrwaliło, bo jest zupełnie nieprawdziwe. Osły to przecież pracowite i inteligentne zwierzęta. Żaden z nich nie przypomina PSL-owca, który jaki jest, każdy widzi. A już z pewnością zwierzę to nie jest prorosyjskie. Zwłaszcza po występach Władimira Żyrinowskiego, który w jednym ze spotów wyborczych batożył swojego osiołka Proszkę, a potem tłumaczył, że właśnie do tego służy to zwierzę. Osiołek nie słuchał. Domyślam się, że wobec PSL Rosjanie nigdy nie musieli używać bata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl