Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent Biden: Putin nas nie zastraszy; będziemy wspierać Ukrainę i jesteśmy w pełni gotowi do obrony każdego centymetra terytorium NATO • • • Prezydent Biden: uszkodzenie gazociągów Nord Stream było celowym aktem sabotażu; nie wierzcie w to, co mówi Putin • • •

Haniebny występek w 40. rocznicę wyboru papieża-Polaka. Pomnik Jana Pawła II obrzucony jajami

Wczoraj minęło 40 lat od wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Niestety, nie wszyscy potrafili godnie uczcić tę ważną dla Polski i Polaków rocznicę. W Pile (woj. wielkopolskie) stojący na pl. Zwycięstwa pomnik św. Jana Pawła II obrzucono jajami. Policja szuka sprawców.

policja.pl

Wczoraj, 16 października, minęło 40 lat od wybory metropolity krakowskiego, kardynała Karola Wojtyły na papieża. W całym kraju uroczyście świętowano rocznicę wyboru Polaka na Stolicę Piotrową. W podniosłych wydarzeniach brali udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych i kościelnych, ale przede wszystkich - tysiące Polaków, którzy wspominali osobę i pontyfikat świętego rodaka.

Nie każdy jednak potrafił godnie uczcić tę rocznicę. Wczoraj wieczorem nieznani sprawcy obrzucili stojący na placu Zwycięstwa w Pile (woj. wielkopolskie) pomnik św. Jana Pawła II. 

O zdarzeniu poinformowała na Facebooku pilska parafa pw. Świętej Rodziny.

Jak informują lokalne media, policja poszukuje sprawców haniebnego występku. 

 

 Źródło: Facebook, zyciepily.pl, niezalezna.pl

#dewastacja pomnika #dewastacja #Piła #pomnik Jana Pawła II

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo