Stadion Skry Warszawa przestanie straszyć? Są ambitne plany na to miejsce

Stadion RKS Skra / By Robert.danieluk - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62362747

  

Aleksander Wadas z Gdańska wygrał konkurs architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję modernizacji kompleksu sportowego "Skra" przy ulicy Wawelskiej w Warszawie. Na konkurs, zorganizowany i przeprowadzony przez stołeczny ratusz, zgłoszono sześć projektów.

Konkurs miał na celu wybór najlepszej pod względem architektonicznym, urbanistycznym, funkcjonalnym i użytkowym koncepcji zagospodarowania całego kompleksu sportowego klubu Skra składającego się ze stadionu głównego, zespołu treningowego oraz strefy sportowo-rekreacyjnej. Wybór wykonawcy i wejście na budowę - o czym wcześniej informowała Kaznowska - może nastąpić w końcówce przyszłego roku lub na początku 2020.

"Docelowo powstanie tu nowoczesny stadion lekkoatletyczny z widownią na 15-18 tys. miejsc z możliwością rozgrywania imprez rangi mistrzowskiej, a może nawet mistrzostw Europy. Obiekt, który powstanie, włączy się w Pola Mokotowskie zachowując ich charakter" - powiedział dwukrotny złoty medalista w pchnięciu kulą z Pekinu i Londynu i wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski.

Jak dodał, marzą mu się także na tym stadionie mistrzostwa kraju. "Nie pamiętam, kiedy odbyły się one ostatnio w stolicy. Moim zdaniem w każdej dzielnicy powinien powstać obiekt lekkoatletyczny. Mieszkam na Ursynowie, toż to wielkie miasto, a nie ma stadionu" - dodał Majewski, który był członkiem jury konkursu.

W skład zespołu kierowanego przez Wadasa wchodziły też Weronika Marek i Anna Odulińska (obie Warszawa), a premią za wygranie konkursu było 70 tys. złotych.

"Sąd konkursowy postanowił nagrodzić właśnie ten projekt, bo w bardzo udany sposób połączył szacunek do dziedzictwa, funkcjonalne rozwiązania dla korzystających z obiektu lekkoatletów, rugbistów i innych sportowców, a także amatorsko uprawiających sport. Zastosowane rozwiązania krajobrazowe - wzniesienie terenu oraz zbiornik wodny - nie tylko podkreślają powiązania widokowe stadionu i parku, ale i stanowią bazę dla możliwości rekreacyjnych" - tłumaczyła Marlena Happach, przewodnicząca jury, architekt miasta i dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Krakowscy policjanci zatrzymali 2 dilerów narkotykowych

Narkotyki / malopolska.policja.gov.pl

  

Policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili kolejną realizację, w wyniku której zatrzymali dwóch mężczyzn, zaangażowanych w narkotykowy proceder oraz zabezpieczyli 450 g narkotyków o czarnorynkowej wartości sięgającej 15 tys. złotych

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, na terenie krakowskiego Podgórza. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów „na gorącym uczynku”. 28-letni mieszkaniec Nowej Huty wpadł w ręce stróżów prawa, gdy „z towarem” szedł do swego znajomego „po fachu”. W kurtce oraz plecaku należącym do mężczyzny, kryminalni ujawnili woreczki foliowe z zawartością 272 g suszu marihuany. Natomiast w miejscu zamieszkania jego 29-letniego kompana, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli niemal 150 g konopi indyjskich i 27 g amfetaminy, a także 877 g nieznanej substancji, która zostanie poddania badaniu przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych (art.62 ust.2 UoPN), a 28-latek odpowie również za zmuszanie policjanta do zaniechania prawnych czynności służbowych (art. 224§2KK). Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. P

rokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze, zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl