Do zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło w maju tego roku w Prudniku, gdzie z miejscową drużyną Pogoni Prudnik grała reprezentacja LZS Jędrzychów. Goście zawiesili na trybunie przywieziony ze sobą baner z napisem "LZS gminy Nysa". Byli zobligowani do jego prezentacji w ramach umowy sponsorskiej.

W przerwie meczu kilku kibiców Pogoni zerwało baner gości. Obecny przy tym działacz LZS Jędrzychów próbował przeszkodzić chuliganom, ale został brutalnie pobity. Stracił pięć zębów. Jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała podejrzanego o dokonanie napaści Simona G., jednak mężczyznę wypuszczono na wolność w celu przeprowadzenia badań psychiatrycznych. Miesiąc później Simon G. uczestniczył w bójce, do której doszło podczas Dni Prudnika. Tym razem sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy.

Podsądny przyznał się do winy i zaproponował dla siebie kare 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Prokurator i sąd zgodzili się na taki wymiar kary. Dodatkowo Simon G. tytułem odszkodowania musi zapłacić pobitemu 10 tysięcy złotych.