Jak powiedziała Porowska na dzisiejszej konferencji prasowej przed opolskim ratuszem, przekazywana obecnie przez urząd miasta kwota stu tysięcy złotych na dzielnicę nie wystarcza na zaspokojenie potrzeb lokalnych społeczności.

Co można wybudować za sto tysięcy złotych na rok? Dziesięć metrów chodnika. Ja proponuję, by każda z 29 dzielnic Opola otrzymała po milionie złotych. Z jednej strony taki budżet pozwoli na realizację inwestycji w lokalną infrastrukturę, a z drugiej zmotywuje do pracy radnych dzielnicy, którzy w tej chwili często mówią, że z takimi środkami, jakie otrzymują z miasta, mogą co najwyżej zrobić przyzwoity festyn

- wyjaśnia Porowska.

Wicewojewoda zapewniła, że jeżeli zostanie prezydentem Opola, każda ważniejsza decyzja dotycząca poszczególnych części miasta będzie obligatoryjnie konsultowana z radami dzielnic, a podjęte przez radnych dzielnicowych uchwały zaczną być respektowane przez urzędników ratusza.

Oprócz Porowskiej o stanowisko prezydenta Opola starają się: urzędujący Arkadiusz Wiśniewski (KWW Arkadiusza Wiśniewskiego), Apolonia Klepacz (SLD), poseł Paweł Grabowski (Kukiz'15), Barbara Kamińska (Koalicja Obywatelska) i Marcin Gambiec (KWW Marcina Gambca popierany przez Partię Razem i Mniejszość Niemiecką).