Parada Pułaskiego w Filadelfii. [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Parada Pułaskiego w Filadelfii / Klub "Gazety Polskiej" Filadelfia

W minioną niedzielę już po raz kolejny - nieprzerwanie od osiemdziesięciu pięciu lat – ulicami Filadelfii przeszła „Parada Pułaskiego”. Pod względem historycznym jest to druga najstarsza parada etniczną w tym mieście. Polonia z Filadelfii oraz pobliskich stanów, jak co roku aktywnie uczestniczyła w tym barwnym wydarzeniu które daje szansę Polsko-Amerykańskim parafiom, organizacjom, klubom, zespołom muzycznym oraz tanecznym, i szkołom na zaprezentowanie się. Specjalnie dla czytelników portalu niezalezna.pl zamieszczamy obszerną fotorelację z tego wydarzenia.

Parada była transmitowana na żywo do setek tysięcy odbiorców przez stację 6ABC. Gościem honorowym był vice konsul generalny RP z Nowego Jorku, Pan Mateusz Gmura wraz z małżonką. Wśród maszerujących byli również przedstawiciele Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, instytucji finansowej która od lat wspiera organizację tej parady jak i wielu innych inicjatyw polonijnych.
 
Jak co roku, w paradzie brały udział również organizacje patriotyczno - niepodległościowe wchodzące w skład Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego z Filadelfii: Kluby „Gazety Polskiej” (Nowy Jork, New Jersey, Connecticut), przedstawiciele Kadetów Pułaskiego, Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej, Reduty Dobrego Imienia - USA oraz Rodzin Radia Maryja.

W tym roku w związku z tym, że Parada Pułaskiego w Nowym Yorku odbyła się tydzień wcześniej niż w Filadelfii, w paradzie w tym mieście pojawili się również przedstawiciele różnych organizacji  i instytucji z Nowego Yorku i New Jersey. Ponadto po raz pierwszy w historii Parad Pułaskiego przedstawiciele czterech Klubów „Gazety Polskiej” mogli przemaszerować razem główną arterią Filadelfii. Klub NJ reprezentował jego przewodniczący Paweł Grzegorczyk, Klub – NY reprezentował jego przewodniczący i koordynator Klubów „Gazety Polskiej” na USA i Kanadę - Maciej Rusiński, Klub - Stamford reprezentował Jerzy Polak, a ponadto licznie zgromadzeni przedstawiciele Klubu „Gazety Polskiej” - Filadelfia.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Klub "Gazety Polskiej" Filadelfia, Komitet Smoleńsko-Katyński
Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl