Chyba nie to było w planach Schetyny... Po tych słowach Mazurek PO raczej nie ma się z czego cieszyć

Grzegorz Schetyna / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Chyba nie to miał na celu Grzegorz Schetyna zapowiadając wniosek o wotum nieufności. - Złożenie przez opozycję wniosku o wotum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego będzie okazją, by pokazać, co dobrego PiS zrobiło dla Polaków - powiedziała dziś rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Dodała, że będzie to też okazja, by "pokazać nieudolność rządów PO-PSL".

Szef PO Grzegorz Schetyna podczas sobotniej konwencji wyborczej w Poznaniu zapowiedział, że Koalicja Obywatelska złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego. Kandydatem na nowego premiera ma być sam Schetyna.

Z informacji PAP wynika, że wniosek o odwołanie obecnej Rady Ministrów ma zostać złożony w Sejmie po pierwszej turze wyborów samorządowych.

- Opozycja swoją aktywność parlamentarną skupia tylko i wyłącznie na tym, że składa wnioski o wotum nieufności wobec premiera czy poszczególnych ministrów. Nas to w sumie już nie dziwi. Był czas na to, żeby do tego przywyknąć

 - powiedziała na dzisiejszym briefingu rzeczniczka PiS.

Zaznaczyła, że będzie to też okazja, by pokazać co dobrego PiS zrobiło dla Polaków, że dotrzymuje słowa, realizuje obietnice.

- Ale będzie to też okazja ku temu, żeby pokazać nieudolność rządów PO-PSL, z którymi mieliśmy do czynienia w poprzedniej kadencji

 - dodała Mazurek.

Szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba mówił, że "trudno mu zracjonalizować sobie ten wniosek".

- Gospodarka się rozwija, bezrobocie najniższe, deficyt najniższy w historii, wzrost gospodarczy bardzo wysoki, ratingi Polski są podnoszone przez największe agencje ratingowe, a opozycja składa wniosek o odwołanie osoby, która jest za te sukcesy odpowiedzialna, czyli premiera Morawieckiego. Dla mnie to jest nielogiczne, ale takie jest prawo opozycji

 - mówił Poręba.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Twitter zawiesił 10 tys. kont z dezinformacją

zdjęcie ilustracyjne / edar CC0

  

Twitter zawiesił ponad 10 tys. kont z sześciu krajów (ZAE, Egiptu, Arabii Saudyjskiej, Chin, Ekwadoru i Hiszpanii), które angażowały się w dezinformację i pogłębianie podziałów w dyskusjach na wrażliwe tematy polityczne.

Platforma należąca do firmy zarządzanej przez Jacka Dorseya podjęła działania względem 267 kont, które były wykorzystywane w ramach skoordynowanych działań z Egiptu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Operacje informacyjne realizowane z ich pomocą wymierzone były w Katar oraz inne kraje, m.in. Iran. Profile rozpowszechniały również przekaz propagandowy wspierający rząd Arabii Saudyjskiej - donosi w piątek serwis Tech Crunch.

Według Twittera wszystkie te konta mogły być powiązane z aktywnością firmy technologicznej DotDev, której profil również został odcięty od możliwości korzystania z platformy.

Oddzielna grupa 4258 kont działających z terytorium Arabii Saudyjskiej kierowała przekaz mający oddziaływać przede wszystkim na użytkowników z Kataru i Jemenu. Według przedstawicieli serwisu Jacka Dorseya cytowanych przez TC „konta te często posługiwały się fałszywymi danymi osobowymi i zamieszczały wpisy na temat lokalnych spraw politycznych, takich jak wojna domowa w Jemenie”.

Jedynie sześć kont z grupy zablokowanych profili pochodziło z samej Arabii Saudyjskiej. Wszystkie powiązane były z rządem tego kraju oraz kontrolowanym przez władze aparatem medialnym. Profile te „angażowały się w skoordynowane działania na rzecz upowszechniania przekazu korzystnego dla saudyjskiego rządu, a także przedstawiały się jako należące do dziennikarzy czy związane z mediami” - poinformował Twitter.

W Hiszpanii na platformie zawieszono 259 kont, które związane były z partią polityczną Partido Popular założoną przez byłego frankistowskiego ministra zaangażowanego w kilka skandali korupcyjnych. Konta były wykorzystywane do pozorowania większego zaangażowania w sprawy PP w internecie. Według Twittera były aktywne jedynie przez krótki czas.

1019 usuniętych kont powiązano z Ekwadorem. Były one zaangażowane w działania na rzecz partii PAIS Alliance i rozpowszechniały treści na temat administracji prezydenta Moreno, szczególny nacisk kładąc na tematykę wolności słowa, technologii i rządowej cenzury - poinformowali przedstawiciele amerykańskiej platformy internetowej.

Twitter zawiesił również 4302 konta działające z terytorium Chin. Miały one pogłębiać podziały społeczne w dyskusjach na temat protestów w Hongkongu. Dla porównania, w sierpniu platforma usunęła 200 tys. kont angażujących się w tego typu działania związane z trwającymi od czerwca demonstracjami.

Usunięte z serwisu materiały zostały umieszczone przez Twittera w specjalnym archiwum danych dla naukowców i badaczy, którzy mogą uzyskać do niego dostęp celem prowadzenia prac m.in. w zakresie analizy zjawiska dezinformacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl