Chyba nie to było w planach Schetyny... Po tych słowach Mazurek PO raczej nie ma się z czego cieszyć

Grzegorz Schetyna / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Chyba nie to miał na celu Grzegorz Schetyna zapowiadając wniosek o wotum nieufności. - Złożenie przez opozycję wniosku o wotum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego będzie okazją, by pokazać, co dobrego PiS zrobiło dla Polaków - powiedziała dziś rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Dodała, że będzie to też okazja, by "pokazać nieudolność rządów PO-PSL".

Szef PO Grzegorz Schetyna podczas sobotniej konwencji wyborczej w Poznaniu zapowiedział, że Koalicja Obywatelska złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego. Kandydatem na nowego premiera ma być sam Schetyna.

Z informacji PAP wynika, że wniosek o odwołanie obecnej Rady Ministrów ma zostać złożony w Sejmie po pierwszej turze wyborów samorządowych.

- Opozycja swoją aktywność parlamentarną skupia tylko i wyłącznie na tym, że składa wnioski o wotum nieufności wobec premiera czy poszczególnych ministrów. Nas to w sumie już nie dziwi. Był czas na to, żeby do tego przywyknąć

 - powiedziała na dzisiejszym briefingu rzeczniczka PiS.

Zaznaczyła, że będzie to też okazja, by pokazać co dobrego PiS zrobiło dla Polaków, że dotrzymuje słowa, realizuje obietnice.

- Ale będzie to też okazja ku temu, żeby pokazać nieudolność rządów PO-PSL, z którymi mieliśmy do czynienia w poprzedniej kadencji

 - dodała Mazurek.

Szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba mówił, że "trudno mu zracjonalizować sobie ten wniosek".

- Gospodarka się rozwija, bezrobocie najniższe, deficyt najniższy w historii, wzrost gospodarczy bardzo wysoki, ratingi Polski są podnoszone przez największe agencje ratingowe, a opozycja składa wniosek o odwołanie osoby, która jest za te sukcesy odpowiedzialna, czyli premiera Morawieckiego. Dla mnie to jest nielogiczne, ale takie jest prawo opozycji

 - mówił Poręba.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

USA potępiają chińską przemoc

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji oświadczył dziś, że USA potępiają "nieuzasadnione użycie śmiercionośnej siły" przez policję podczas ostatnich starć w Hongkongu i wzywają policje oraz cywilów, by "deeskalowali sytuację".

Policja w Hongkongu i cywile są równie odpowiedzialni za deeskalację i unikanie gwałtownych konfrontacji

- powiedział rozmówca Reutera.

Agencja przypomina, że Hongkońska policja postrzeliła w poniedziałek uczestnika antyrządowej demonstracji ostrą amunicją podczas starć w dzielnicy Sai Wan Ho. 21-letni mężczyzna przeszedł operację i jest w stanie krytycznym.

Według źródeł medycznych dziennika "South China Morning Post" postrzelony 21-latek o nazwisku Chow przeszedł operację wątroby i nerki, ale jego stan wciąż jest krytyczny.

Napięcia wzrosły w piątek w związku z doniesieniami o śmierci 22-letniego studenta, który – jak wielu przypuszcza – w nocy z 3 na 4 listopada spadł z wysokości w pobliżu miejsca starć z policją, uciekając przed wystrzelonym przez nią gazem łzawiącym. Demonstrantów dodatkowo rozgniewało aresztowanie kilku prodemokratycznych posłów hongkońskiego parlamentu, którym zarzuca się utrudnianie pracy izby w maju.

Pod presją trwających od czerwca protestów rząd Hongkongu wycofał kontrowersyjny projekt nowelizacji prawa ekstradycyjnego, ale nie przychylił się do żadnego z pozostałych postulatów zgłaszanych przez demonstrantów. Żądają oni m.in. demokratycznych wyborów władz regionu i niezależnego śledztwa w sprawie działań policji, której zarzucają brutalność i używanie nadmiernej siły.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl