Zatrzymani w ostatnim czasie to dwaj mężczyźni w wieku 22 i 31 lat i dwie kobiety w wieku 26 i 28 lat. Zostali ujęci w domu we wrocławskiej dzielnicy Psie Pole. Po postawieniu zarzutów decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące – poinformował rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski.

Powiedział, że ofiarami grupy zajmującej się handlem ludźmi byli Polacy, którzy wyjeżdżali do Wielkiej Brytanii do pracy. "Sprawcy mieli im zapewnić dobrze płatną pracę. W Wielkiej Brytanii jednak zabierano pokrzywdzonym dokumenty i zarobione pieniądze, pozostawiając im jedynie drobne kwoty" – powiedział rzecznik.

Grupę udało się rozbić dzięki współpracy polskiej i brytyjskiej policji. Pierwszą osobę podejrzaną w tej sprawie zatrzymano w 2016. r. w Wielkiej Brytanii.

"Brytyjski sąd za popełnione przez niego przestępstwa związane z m.in. z handlem ludźmi skazał go na karę pozbawienia wolności w wymiarze 7 lat" – przekazał Petrykowski.

W lutym tego roku polska policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch Polaków, którzy kierowali tą grupą. To 51-letni Edward P. ps. Edek i 33-letni Franciszek Z. ps. Saso.