Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi na podstawie uzyskanych informacji skontrolowali wcześniej wytypowane stoisko handlowe w jednym z centrów handlowych w Rzgowie.

Policjanci w trakcie przeszukania boksu handlowego, zabezpieczyli wyroby odzieżowe i galanteryjne, oznaczone podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Obecny na miejscu specjalista z zakresu rozpoznawania znaków handlowych, oszacował wstępne straty właścicieli poszczególnych znaków na łączną kwotę ponad 4 milionów złotych. 

Zakwestionowane wyroby trafią teraz do biegłych z dziedziny rozpoznawania znaków towarowych. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5. 

Dalsze dochodzenie w przedmiotowej sprawie, prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach.