Wielka inwestycja w Teatrze Ludowym

Modernizacja teatru / By Zygmunt Put Zetpe0202 [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

  

Prawie 24 mln zł będzie kosztować remont trzech scen Teatru Ludowego w krakowskiej Nowej Hucie, a także stworzenie zielonego miejsca wypoczynku dla mieszkańców tej dzielnicy. Inwestycja otrzyma wsparcie z funduszy Unii Europejskiej.

Przedstawiciele zarządu województwa małopolskiego przekazali umowę gwarantującą przyznanie unijnego dofinansowania. Wyniesie ono ponad 5 mln zł.

Zakres prac przewiduje gruntowny remont budynku Sceny Stolarnia, najmłodszej, powstałej w 2004 r., sceny Ludowego, zajmującej budynek dawnej teatralnej stolarni na osiedlu Teatralnym, w pobliżu głównej siedziby teatru. Modernizację ma przejść także Scena Kameralna, Scena Nurt oraz modelatornia teatralna. Wokół budynku powstanie zielone miejsce wypoczynku dla mieszkańców tej dzielnicy.

Zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig ocenił, że dzięki inwestycji Teatr Ludowy zyska nową, profesjonalną przestrzeń, zachęcającą do uczestnictwa w ofercie kulturalnej.

Stworzenie centrum teatralno-kulturowego oraz prezentowana w nim kompleksowa oferta kulturalna będzie sprzyjać budowaniu sieci społecznych na terenie Nowej Huty

- powiedział.

Po remoncie w gmachu teatru działać ma m.in. sala teatralna i specjalna przestrzeń przeznaczona na spektakle dla dzieci. Zlokalizowana będzie tam także świetlica teatralna oraz sala sportowo-artystyczna – miejsca warsztatów.

Jak podkreślił Grzegorz Lipiec z zarządu województwa, dzięki dotacji mieszkańcy Nowej Huty zyskają nie tylko zupełnie nową przestrzeń do obcowania z kulturą na najwyższym poziomie, jak i ciekawe miejsce spotkań.
Teatr Ludowy w Krakowie rozpoczął działalność w 1955 r. Budynek, w którym jest główna siedziba instytucji, mieści się na os. Teatralnym – nazwę osiedle wzięło właśnie od wybudowanego na nim teatru. Budynek zaprojektowali Janusz i Marta Ingardenowie oraz Jan Dąbrowski. W teatrze mieści się Duża Scena, która przez lata była jedyną sceną teatralną w Nowej Hucie. Od 1996 r. Teatr Ludowy ma także kameralną Scenę pod Ratuszem w Rynku Głównym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sugerowali, że mężczyzna dziękujący prezydentowi to... radny PiS. Kolejny fake news „totalnych”!

zdjęcie ilustracyjne, / twitter.com/@radekfogiel

  

Podczas spotkania prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami Łowicza doszło do wyjątkowej sytuacji. Do prezydenta podszedł mężczyzna i z wyraźnym wzruszeniem podziękował za program Rodzina 500 Plus, wprowadzony przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Nagranie błyskawicznie obiegło media społecznościowe, a zwolennicy opozycji stwierdzili, że mężczyzną z nagrania jest... radny PiS. Szybko wyszło na jaw, że to klasyczny fake news "totalnych".

Panie prezydencie, chciałem panu podziękować za program 500 Plus. Jestem ojcem piątki dzieci. Gdyby nie pański rząd, moja córka by nie studiowała, jest na trzecim roku studiów medycyny we Wrocławiu. Dziękuję za pomoc. Żaden rząd się nie obchodził moimi dziećmi 

- mówił wzruszony mężczyzna podczas spotkania z Andrzejem Dudą w Łowiczu.

Zwolennicy opozycji próbowali doszukać się w tym oszustwa i stwierdzili, że mężczyzna jest podstawiony i rzekomo miał to być łódzki radny PiS Andrzej Górczyński. Pisali o tym nawet niektórzy dziennikarze.

[polecam:https://niezalezna.pl/311881-ten-moment-chwyta-za-serce-ojciec-piatki-dzieci-do-prezydenta-dudy-dziekuje-za-program-500-plus]

Szybko się jednak okazało, że jest to nieprawda. Oświadczył to sam radny na Facebooku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts