Jest odpowiedź PiS na nowe taśmy. „Kurtyna opadła w przypadku PSL”. ZOBACZ SPOT

Spot / twitter.com/pisorgpl

  

- Okazało się, że rzecznik rządu PO-PSL przyznał, że „Władysław Kosiniak-Kamysz przeprowadził dwie najgorsze reformy w wolnej Polsce, tj. podniesienie wieku emerytalnego i OFE – powiedział dziś na konferencji prasowej Tomasz Poręba, przedstawiając nowy spot pt. „PSL = wyprzedaż Polskiej Ziemi”.

Ujawniono nieznane dotąd taśmy z restauracji "Sowa i przyjaciele". Na nagraniach uwieczniona jest rozmowa Jana Kulczyka z Pawłem Grasiem, a dotyczy ówczesnego ministra pracy z PSL – Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Janusza Piechocińskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ujawniono kolejne nieznane taśmy z „Sowy i przyjaciół”. Tym razem „na tapecie” czołowi politycy PSL

Paweł Graś bardzo chwalił Władysława Kosiniaka-Kamysza za podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat i przejęcie pieniędzy z OFE.

Do sprawy odnieśli się dziś na konferencji wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek i szefa Sztabu Wyborczego PiS Tomasz Poręba.

Kurtyna opadła, jeśli chodzi o Polskie Stronnictwo Ludowe. Wraz z Platformą Obywatelską przeprowadzili dwie najgorsze reformy, które uderzyły w mieszkańców, także w mieszkańców wsi. PO i PSL działali w wielu obszarach tak, że kończyło się to aferami. Prawo i Sprawiedliwości gwarantuje uczciwość. Oto stawka tych wyborów

– powiedział Poręba.

Opublikowane taśmy pokazują, że PSL nie tylko podejmowało świadome działania przeciwko polskiej wsi, ale przede wszystkim przeciwko Polakom m. in. podwyższając im wiek emerytalny. Prawo i Sprawiedliwości jest gwarantem rozwoju Polski

- mówiła z kolei Beata Mazurek.

Poręba dodał, że „liczymy na to, że 21 października Polacy postawią na Prawo i Sprawiedliwości, na listę nr 10”.

Pokazano nowy spot.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojskowi planowali zamach stanu

flaga Wenezueli / pixabay.com/Clker-Free-Vector-Images

  

Władze Wenezueli poinformowały o aresztowaniu 27 wojskowych, podejrzanych o próbę zorganizowania zamachu stanu - poinformował Diosdado Cabello, przewodniczący Zgromadzenia Konstytucyjnego, organu lojalnego wobec prezydenta Nicolasa Maduro.

W północnym Caracas aresztowano 25 osób, dwóch żołnierzy zatrzymano w innym miejscu 

- powiedział dziennikarzom Cabello.

Wcześniej o aresztowaniu grupy wojskowych, którzy nawoływali do buntu, informowała Associated Press. Według tej agencji komunikat armii Wenezueli zdawał się potwierdzać doniesienia o rebelii w jednostce Gwardii Narodowej, która wywołała zamieszki w ubogiej dzielnicy Caracas, kilka kilometrów od pałacu prezydenckiego.

Według wojska o godzinie 2.50 czasu lokalnego (godz. 7.50 w Polsce) "mała grupa atakujących" z Boliwariańskiej Gwardii Narodowej ukradła "partię broni" na posterunku wojskowym w Petare w dzielnicy nędzy Caracas i uwięziła czterech żołnierzy.

Następnie grupa udała się do koszar w Cotiza, na północ od Caracas, gdzie nagrała film wideo, który rozpowszechniła na portalach społecznościowych. Na nagraniu buntownicy mówią, że nie uznają prezydenta Maduro i wzywają ludność do udzielenia im poparcia.

Siły policyjne i wojsko, rozmieszczone wokół koszar, użyły gazu łzawiącego wobec okolicznych mieszkańców, którzy przybiegli, by wesprzeć buntowników. Według mediów po aresztowaniu ci ostatni zostali przewiezieni do Fuerte Tiuna, głównego kompleksu wojskowego w kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl