Kolejny pozew w trybie wyborczym

Bartłomiej Sochański złożył pozew w trybie wyborczym / Facebook.com/Dariusz Matecki (screenshot)

  

- Składamy wniosek w trybie wyborczym o sprostowanie i przeprosiny. Dotyczy kłamliwego oświadczenia, które zostało opublikowane w "Gazecie Wyborczej", jakobym handlować miał węglem z Rosji dotowanym przez Putina - powiedział dziś kandydat na prezydenta Szczecina z ramienia Zjednoczonej Prawicy, Bartłomiej Sochański.

Już wczoraj na Facebooku Bartłomiej Sochański odniósł się do zarzutów stawianych przez posłów PO - Arkadiusza Marchewkę oraz Norberta Obryckiego, a potem - opisanych dość obszernie na łamach "Gazety Wyborczej".

"W związku z kłamliwą i oszczerczą publikacją "Gazety Wyborczej" podającą całkowicie nieprawdziwe informacje, oświadczam, że w spółce Ship Care Agency nie zarabiam żadnych pieniędzy, nie otrzymuję żadnej dywidendy, a spółka zajmuje się usługami agencyjnymi na rzecz STATKÓW a nie ładunków. W szczególnosci spółka nie importuje żadnego węgla, nie ma żadnych umów ani z KGHM, ani z żadnym z przedsiębiorstw GRUPY AZOTY. Łączenie spółki z ładunkami statków jest świadomym nadużyciem"

- napisał Sochański.

""Gazeta Wyborcza" dopuściłła się świadomego kłamstwa publikując nieprawdziwe informacje i insynuacje posłów Platformy Obywatelskiej. Sprawę skieruję na drogę sądową"

- dodał.

Dziś Bartłomiej Sochański reprezentowany przez mec. Piotra Regulskiego złożył w szczecińskim sądzie wniosek w trybie wyborczym o sprostowanie i przeprosiny

- Składamy wniosek w trybie wyborczym o sprostowanie i przeprosiny. Dotyczy kłamliwego oświadczenia, które zostało opublikowane w "Gazecie Wyborczej", jakobym handlować miał węglem z Rosji dotowanym przez Putina. Takie "wstrząsające" oświadczenie zamieściła "Gazeta Wyborcza" w ślad za posłami Platformy Obywatelskiej, i autorzy tego kłamliwego i oszczerczego oświadczenia w trybie wyborczym będą musieli odpowiedzieć

- powiedział dziś pod sądem Sochański.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Facebook, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl