Poznańscy homoseksualiści zmienili ton. Ale szkoleń tramwajarzom nie odpuszczą

Pod koniec sierpnia Grupa Stonewall z Poznania, która zrzesza homoseksualistów, postawiła ultimatum Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu – albo zapłacą odszkodowanie za przedwczesne zdjęcie tęczowych flag z tramwajów, albo… zorganizują warsztaty antydyskryminacyjne dla swoich pracowników. Jak ustalił portal Niezalezna.pl organizacja nieco zmieniła swoje stanowisko. Odszkodowania nie chcą, ale warsztatów nie odpuszczają.

zdjęcie ilustracyjne
By Jarosław Gliwiński (Pazdro) - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=752540

W sierpniu pod patronatem prezydenta Jacka Jaśkowiaka w Poznaniu zorganizowano Pride Week - imprezę homoseksualistów. Jego zwieńczeniem była parada równości, która przeszła przez miasto. Z tej okazji poznańska Grupa Stonewall zrzeszająca osoby LGBT zawarła umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, które zobowiązało się do umieszczenia tęczowych flag na tramwajach. 

Flagi miały „ozdabiać” środki transportu przez dwa dni, jednak w związku z licznymi skargami i protestami pasażerów, oraz samych motorniczych – zdjęto je po pierwszym dniu.

„Tęczowe chorągiewki które pojawiły się dzisiaj na poznańskich tramwajach wywołały wiele kontrowersji i burzliwych emocji. Przeważały wśród nich głosy negatywne. Te krytyczne opinie docierały do nas ze strony pasażerów, których zdanie najbardziej dla nas się liczy, bo komunikacja jest dla ludzi i jesteśmy szeroko otwarci na ich potrzeby i oceny. Szanujemy również opinie naszych motorniczych, którzy wyrazili swoją dezaprobatę wobec takiego przedsięwzięcia biznesowego. Dlatego podjęliśmy decyzję o zdjęciu tęczowych chorągiewek. Jutro na tramwajach ich już nie zobaczymy”

- napisało wtedy MPK w oświadczeniu.

Grupa Stonewall zapowiedziała wtedy, że będzie domagać się od przedsiębiorstwa odszkodowania, chyba że MPK wyśle swoich pracowników na szkolenia antydyskryminacyjne.

CZYTAJ WIĘCEJ: Homoseksualiści szantażują... tramwajarzy z Poznania. Proces albo szkolenia, jak traktować gejów!

Spółka w odpowiedzi na te żądania wydała oświadczenie, w którym oficjalnie zrzekła się pobrania opłaty od organizacji za wykonaną usługę.

Stonewall z kolei wyraziło „zadowolenie” z  takiego obrotu sprawy i... zmieniło ton.

- Pragniemy poinformować, że z dbałości o przyszłą współpracę rezygnujemy z roszczeń o odszkodowanie za poniesioną szkodę – napisano na oficjalnym profilu grupy na Facebooku.

Przez jakiś czas o kwestii szkoleń dla tramwajarzy było cicho, więc zapytaliśmy rzecznika organizacji Mateusza Sulwińskiego o to, czy nadal będą zabiegać o ich organizację. Okazuje się, że pomimo tego, że MPK poszło im na rękę nie pobierając opłaty za propagowanie homoseksualizmu przez cały dzień, tej kwestii jednak nie zamierzają odpuszczać….

- Oferta szkolenia dla pracowników i pracowniczek MPK jest nadal aktualna, planujemy powrót do tematu po wyborach – odpowiedział nam Sulwiński.
 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Poznań #MPK #Grupa Stonewall

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo