Kolejny poligon artylerzystów

/ mat. 16. DZ / http://16dz.wp.mil.pl/pl/1_2128.html

  

W ostatnich dniach odbyły się zajęcia zintegrowane 2. Dywizjonu artylerii samobieżnej im. płk dypl. Edwarda Maliszewskiego. W ramach zajęć doskonalono umiejętności posługiwania się sprzętem i uzbrojeniem wojskowym, znajdującym się na wyposażeniu dywizjonu.

Sprawdzono m.in. działanie Zautomatyzowanego Zestawu Kierowania Ogniem „TOPAZ” oraz doskonalono pracę obsług 155 mm haubic samobieżnych KRAB, wozów dowodzenia i wozów amunicyjnych - podaje oficjalny portal 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

Dywizjon szkolił się teoretycznie i praktycznie z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych. Zgrywano, uczono oraz doskonalono procedury i nawyki żołnierzy. Na zakończenie wykonano w pełnym oporządzeniu przemieszczenie pododdziału na odległość powyżej 30 km., połączone z pokonywaniem terenu skażonego, sprawdzając w ten sposób gotowość żołnierzy na trudy i wyzwania prawdziwego konfliktu zbrojnego - czytamy na portalu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 16. DZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Polskiego kandydata przesłuchają niebawem

zdjęcie ilustracyjne / dimitrisvetsikas1969 CC0

  

Przesłuchanie polskiego kandydata na komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego przed komisję ds. rolnictwa Parlamentu Europejskiego odbędzie się we wtorek 1 października - wynika z harmonogramu opublikowanego dziś przez PE.

Oznacza to, że Polak będzie jednym z pierwszych kandydatów, którzy będą odpowiadać na pytania eurodeputowanych. Poza komisją ds. rolnictwa pytania będą zadawać mu też europosłowie komisji ds. środowiska.

Przesłuchania kandydatów mają się zacząć w poniedziałek 30 września w Brukseli i zakończyć nieco ponad tydzień później, 8 października.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl