Kolejny poligon artylerzystów

/ mat. 16. DZ / http://16dz.wp.mil.pl/pl/1_2128.html

  

W ostatnich dniach odbyły się zajęcia zintegrowane 2. Dywizjonu artylerii samobieżnej im. płk dypl. Edwarda Maliszewskiego. W ramach zajęć doskonalono umiejętności posługiwania się sprzętem i uzbrojeniem wojskowym, znajdującym się na wyposażeniu dywizjonu.

Sprawdzono m.in. działanie Zautomatyzowanego Zestawu Kierowania Ogniem „TOPAZ” oraz doskonalono pracę obsług 155 mm haubic samobieżnych KRAB, wozów dowodzenia i wozów amunicyjnych - podaje oficjalny portal 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

Dywizjon szkolił się teoretycznie i praktycznie z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych. Zgrywano, uczono oraz doskonalono procedury i nawyki żołnierzy. Na zakończenie wykonano w pełnym oporządzeniu przemieszczenie pododdziału na odległość powyżej 30 km., połączone z pokonywaniem terenu skażonego, sprawdzając w ten sposób gotowość żołnierzy na trudy i wyzwania prawdziwego konfliktu zbrojnego - czytamy na portalu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 16. DZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Z kim negocjuje Kukiz'15?

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Lider Kukiz’15 Paweł Kukiz rozmawia ws. wspólnego startu w jesiennych wyborach do parlamentu z Bezpartyjnymi Samorządowcami. W rozmowie z PAP Kukiz podkreślił, że z Bezpartyjnymi Samorządowcami łączy go podejście do spraw ustrojowych.

Kukiz spotkał się dzisiaj w Warszawie z prezydentem Lubina, liderem Bezpartyjnych Samorządowców Robertem Raczyńskim. Tematem rozmów był ewentualny wspólny start w najbliższych wyborach do parlamentu.

"Rozmowa przebiegła w dobrej atmosferze. Mamy bardzo zbliżone poglądy w sprawach ustrojowych, potrzeby wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych do Sejmu, czy konieczności obniżenia i uproszczenia podatków, przede wszystkim dla przedsiębiorców. Pan prezydent Raczyński reprezentuje wartościowe środowisko doświadczonych samorządowców"

- powiedział Kukiz.

Kukiz był w latach 2014-2015 radnym sejmiku dolnośląskiego, a mandat uzyskał wówczas z list Bezpartyjnych Samorządowców.

Bezpartyjni Samorządowcy w ostatnich wyborach samorządowych zdobyli w skali kraju 5,28 proc. głosów zdobywając w pięciu województwach łącznie 15 radnych sejmikowych. Część osób z BS w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego stworzyły listy ze środowiskiem Roberta Gwiazdowskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl