Celowe działanie na szkodę państwa? Premier o praktykach pewnych gmin

  

Można działać na szkodę Polski tylko po to, by zrobić "na złość" rządzącemu ugrupowaniu? Jesteśmy zszokowani, ale takie zachowania – przypisywane zazwyczaj dzieciom – mają się dziać w niektórych gminach! Mówił o tym dziś premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki przedstawiając dziś plan dla rolnictwa podczas spotkania "Młoda Polska wieś" mówił m.in., że rząd PiS zabezpieczył 1,5 mld zł na rekompensaty strat, jakie spowodowała susza.

Do końca tego tygodnia według obliczeń Ministerstwa Rolnictwa połowa z tego 1,5 mld zł - około 758 mln zł zostanie już przekazana rolnikom, którzy zostali dotknięci przez tę klęskę suszy

- mówił szef rządu.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca te środki i apeluje kolejny raz, już chyba dziesiąty razem z ministrem rolnictwem Janem Krzysztofem Ardanowskim, żeby jak najszybciej przekazywać wszystkie protokoły, bo są gminy często zarządzane przez naszych konkurentów politycznych, które celowo opóźniają przekazywanie tych danych dotyczących oszacowania strat z tytułu suszy

 - dodał Morawiecki.

Morawiecki dodał, że polskie rolnictwo ma przed sobą ogromną przyszłość, a państwo w końcu zrozumiało, że nie ma mocnego polskiego rolnictwa bez jego wsparcia.

Premier podkreślał wagę branży rolno-spożywczej.

- Jesteśmy na takim zakręcie rozwoju polskiego rolnictwa, modernizacji rolnictwa, gdzie państwo w końcu, mam nadzieję zrozumiało (...) że nie ma polskiego rolnictwa mocnego, które by eksportowało na cały świat bez wsparcia państwa polskiego w wielu dziedzinach. W tym kierunku właśnie rozwijamy nasze różne projekty i tak też ma wyglądać nasz plan dla wsi - dodał Morawiecki.

Dziś Rada Ministrów zajmowała się m.in. projektem ustawy dot. paliwa rolniczego. Projekt zakłada zwiększenie kwoty zwrotu tego podatku, przy obecnej stawce 1 zł za litr, z 86 zł do 100 zł na hektar. Rząd chce w przyszłym roku przeznaczyć na ten cel prawie 1,2 mld zł. Projekt został przygotowany przez ministra rolnictwa.

Dzisiaj potwierdziliśmy to ustawowo na Radzie Ministrów, że blisko 1 mld 200 mln zł przeznaczymy, a dokładnie co najmniej 1 mld 180 mln zł przeznaczymy na dopłaty do paliwa rolniczego
 

- powiedział szef rządu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie przegap! Jarosław Gowin i Michał Wójcik gośćmi programu "W punkt". Dziś, godz. 20.00, TV Republika

/ Telewizja Republika

  

Już dzisiaj gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie Telewizji Republika "W punkt" będą wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Zapraszamy do oglądania - godz. 20.00, TV Republika.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl