"Weterani to ludzie niezwykli"

Reprezentacja polskich weteranów / twitter.com/MON_GOV_PL

  

Reprezentacja polskich weteranów, która weźmie udział w zawodach "Invictus Games" to ludzie niezwykli, bo postanowili przełamać swoje ograniczenia; są też bohaterami, bo walczyli służąc Polsce - powiedział dziś szef MON Mariusz Błaszczak.

Błaszczak wziął udział w uroczystym pożegnaniu reprezentacji polskich weteranów, udających się na międzynarodowe igrzyska dla weteranów "Invictus Games" w Australii. W tegorocznej edycji Polska pierwszy raz w historii wystawi swoją reprezentację 15 weteranów.

Szef MON podkreślił, że weterani, którzy udają się do Australii "są ludźmi niezwykłymi, dlatego, że przełamali swoje słabości". Zwrócił też uwagę na ich bohaterstwo, którym się wykazali, służąc Polsce poza jej granicami. Dodał, że poświęcili się oni dla bezpieczeństwa Polaków.

Minister pogratulował też weteranom możliwości uczestnictwa w zawodach "Invictus Games". Ocenił, że jest to wyraz ich "odwagi, waleczności i siły ducha".

Jestem przekonany, że zawody w których będziecie brali udział udowodnią, że możecie ubiegać się o najwyższe trofea

- oświadczył.

Wcześniej szef MON wręczył akty powołania dla członków polskiej reprezentacji.

Jak przypomina MON, "Invictus Games" to przedsięwzięcie międzynarodowe, zainicjowane w 2014 r. przez Księcia Harry’ego. Co roku reprezentacje weteranów z różnych krajów biorą udział w zawodach, których celem jest pokazanie siły sportu i zainspirowanie innych weteranów do regeneracji i rehabilitacji poprzez swoją determinację i siłę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dziesiątki ofiar śmiertelnych deszczów. Takich ulew nie było od 110 lat

/ twitter.com / @EnelClientesBR

  

46 osób zginęło w wyniku rekordowo ulewnych deszczów w południowo-wschodniej Brazylii - poinformowały w niedzielę lokalne władze. W Belo Horizonte odnotowano największe opady od 110 lat.

Według oficjalnych danych 37 osób zginęło w stanie Minas Gerais, a dziewięć w sąsiednim stanie Espirito Santo. Z powodu zagrożenia powodziami i osuwiskami ok. 20 tys. osób zostało ewakuowanych.

Brazylijskie służby meteorologiczne podały, że w Belo Horizonte, stolicy stanu Minas Gerais, w ciągu 24 godzin spadło 171 mm deszczu, co oznacza największe opady od 110 lat.

Gubernator Minas Gerais Gustavo Zema ogłosił stan wyjątkowy w 47 miastach, co ma ułatwić federalną pomoc w przypadku katastrof. Ogłosił także trzy dni oficjalnej żałoby, aby uczcić pamięć po zabitych w wyniku powodzi i osuwisk.

Władze Espirito Santo oświadczyły, że są w stanie najwyższej gotowości "ze względu na prognozowane większe opady". W mieście Alegre ostrzeżono, że miejscowa tama może pęknąć, i wezwano do ewakuacji ludzi mieszkających w okolicy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts