"Polski biznes rośnie w siłę"

Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Polski biznes rośnie w siłę - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej Gali V edycji Złotych Laurów Super Biznesu. Według niego firmy powinny się bogacić, a wypracowane zyski przeznaczać na działalność patriotyczną i wsparcie polskich producentów.

Polska gospodarka ma się dobrze, co ostatnio potwierdziły ratingi, i polski biznes rośnie w siłę. Nam zależy na tym, żeby polskie firmy eksportowały jak najwięcej i za jak największą marżę. I żeby się bogaciły, a potem te wypracowane zyski przeznaczały na działalność patriotyczną i na wspieranie polskich producentów. Tak, jak robi to PKN Orlen, nasz narodowy czempion

- powiedział Morawiecki wręczając Złoty Laur za "promowanie patriotyzmu gospodarczego" prezesowi koncernu Danielowi Obajtkowi.

W kategorii "Społeczna odpowiedzialność biznesu" główną nagrodę otrzymał narodowy przewoźnik kolejowy PKP SA. Laur za "Innowacyjność" trafił do spółki Świdnik SA, która jest częścią Leonardo Helicopters. W kategorii "Technologia i biznes" złotym laureatem została uhonorowana KGHM Polska Miedź SA. Złotym laurem w kategorii "Sponsoring sportowy" uhonorowano firmę Westminster Group.

Nagroda w kategorii " Nauka i biznes" trafiła do producenta tytoniu: Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o. Złoty Laur w kategorii "Sektor rolno-spożywczy" trafił do firmy Cedrob z Ciechanowa. Złoty Laur w kategorii "Promocja start-upów" zdobyła spółki TAURON Polska Energia SA.

W kategorii „Kultura i biznes” zwyciężyła Grupa Maspex Sp. z o.o z Wadowic. Złoty Laur za najlepszą firmę w dziedzinie finansów i ubezpieczeń trafił do PKO Bank Polski SA. Za najlepszą inicjatywę społeczną uznano projekty firmy Provident Polska SA.

Laureatem nowej kategorii - Rewolucja 4.0, został Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Złotymi Laurami Super Biznesu nagradzane są osoby, przedsiębiorstwa oraz organizacje szczególnie zasłużone dla polskiego biznesu, a także działające na rzecz poprawy warunków życia społecznego. Nagroda została powołana w 2014 r. z okazji 25-lecia wolności gospodarczej Polski i 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Przyznawana jest co roku przez kapitułę, w której skład wchodzą przedstawiciele redakcji magazynu dla przedsiębiorców „Super Biznesu”, wtorkowego dodatku „Super Expressu”.

Partnerem Strategicznym Gali V edycji Złotego Lauru Super Biznesu jest Bank Pekao. Partnerami Gali są: Poczta Polska, Agencja Rozwoju Przemysłu i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskie Towarzystwo Gospodarcze, BCC, Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP, Związek Banków Polskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powiat ostrzeszowski: radni tracą mandaty

/ Drzamich [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

  

Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał postanowienie o unieważnieniu wyników wyborów w wielkopolskim Mikstacie i wygaśnięciu mandatów ośmiu z siedemnastu radnych powiatowych w Ostrzeszowie – poinformowała rzecznik prasowy kaliskiego sądu Ewa Głowacka–Andler.

Sąd Okręgowy w Kaliszu zarządził ponowne przeliczenie wszystkich głosów, które podczas wyborów samorządowych zostały oddane w obwodzie nr 1 w Mikstacie w powiecie ostrzeszowskim.

"Sąd nakazał powołanie nowej Obwodowej Komisji Wyborczej, która jeszcze raz przeliczy wszystkie głosy, oddane na poszczególnych kandydatów. Podczas procesu ustalono, że część głosów członkowie komisji uznali za nieważne, podczas gdy były one ważne"

– wyjaśniła rzecznik Sądu Okręgowego w Kaliszu Ewa Głowacka-Andler.

Kaliski sąd stwierdził wygaśnięcie mandatów radnych: Marianny Powązki, Katarzyny Sójki, Ewy Kubiak, Jerzego Muchy, Ignacego Śmiatacza, Radosława Gatkowskiego, Stefana Hebisza i Walentego Okonia (przewodniczącego rady powiatu).

Sprawę zgłosił do sądu Komitet Wyborczy Wyborców Lewica i Bezpartyjni. "Sąd uznał protest za zasadny, stwierdzając, że mogło to mieć wpływ na podział mandatów w radzie powiatu dla poszczególnych komitetów" – powiedziała rzecznik.

Wyrok nie jest prawomocny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl