Jacek Sasin o Platformie Obywatelskiej: „Mistrzowie szerzenia nienawiści”. Dostało się też Tuskowi

Donald Tusk / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Schetyna chce „strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę”. M.in. do tych słów odniósł się w rozmowie z Dorotą Kanią na antenie Polskiego Radia 24 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. - Nasi oponenci z Platformy Obywatelskiej są mistrzami w szerzeniu nienawiści – ocenił.
– Musimy wygrać wybory i zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę – mówił w sobotę w Poznaniu lider PO, Grzegorz Schetyna.

Wczoraj nie dość, że nie wycofał się ze swoich słów, to jeszcze nieudolnie się tłumaczył. Dziś w zaparte szedł inny polityk tej partii – Tomasz Siemoniak, który stwierdził, że... nie ma za co przepraszać.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ktoś myślał, że PO wycofa się z „PiS-owskiej szarańczy”? Nic bardziej mylnego. Idą w zaparte!

Nie jest dozwolony każdy chwyt (w kampanii wyborczej – red.), są granice, które powinny jednak obowiązywać. One były wielokrotnie przekraczane. Przecież nasi oponenci z Platformy Obywatelskiej to mistrzowie w szerzeniu nienawiści i budowaniu podziałów, pokazywaniu, kto jest lepszy, a kto gorszy. Gorsi są zawsze ci, którzy nie popierają Platformy. Gorsi są ci, którzy głosują na Prawo i Sprawiedliwość

- powiedział na antenie Polskiego Radia 24.

Jak ocenił, swój udział miał w tym jeszcze Donald Tusk.

- To zaczął Donald Tusk jeszcze w czasie pierwszych rządów Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-07. Wtedy ta kampania nienawiści została nakręcona. Warto przypomnieć Błękitny Marsz, gdzie niesiono szubienicę, a na niej portret prezydenta Lecha Kaczyńskiego. (…) Dziś osiąga to punkt kulminacyjny, a przypomnijmy, że w tych dniach mija rocznica zabójstwa Marka Rosiaka. W Łodzi były członek, sympatyk Platformy Obywatelskiej krzycząc, że nienawidzi PiSu i chciał zamordować Jarosława Kaczyńskiego. Postanowił zaatakować pracowników biura poselskiego PiS w Łodzi i zaatakował Marka Rosiaka. Do tego może taka kampania nienawiści prowadzić

– mówił Sasin.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szef Kancelarii premiera zaorał Schetynę. „Ta sama szarańcza skonsumowała środki z OFE?”

Dziś słyszmy kolejne epitety pod adresem, przecież nie polityków Prawa i Sprawiedliwości - my już do tego przywykliśmy - ale do tych, którzy głosują na PiS. Nazwanie szarańczą Polaków, którzy popierają PiS to język nazistowski, znany z hitlerowskich Niemiec

– dodał.

Wczoraj Poseł Platformy Obywatelskiej Grzegorz Furgo zamieścił w mediach społecznościowych skandaliczną grafikę. Na Twitterze opublikował zdjęcie z wizerunkami polityków Prawa i Sprawiedliwości. Politycy partii rządzącej są przedstawieni na nazistowskim plakacie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Burza po wpisie posła Furgo. A polityk Platformy nie widzi nic złego i pyta nas: „Po co ta cała afera?”

(W takie tłumaczenie - red.) Nie chce mi się wierzyć. Głupie i naiwne tłumaczenie dla tych, którzy chcą uwierzyć w to tłumaczenie. To się wpisuje w ten cały kontekst, o którym mówimy. Naszych konkurentów charakteryzuje język nienawiści. Zresztą ta kampania wyborcza jest przedziwna. Aż takiej retoryki nie było

– powiedział Jacek Sasin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Brazylii wyrzuca ideologię LGBT ze szkół. "Z myślą o pełnej ochronie dzieci"

/ Wokandapix

  

Prezydent Jair Bolsonaro poczynił pierwsze kroki by ochronić dzieci przed ideologią LGTB. Głowa brazylijskiego państwa ogłosiła właśnie, że jego administracja przygotowuje niezbędne zapisy prawne tak, by uniemożliwić rozprzestrzeniania się ideologii gender we wszystkich państwowych szkołach podstawowych. 

Prezydent Bolsonaro ogłosił na Twitterze, że poinstruował brazylijskie Ministerstwo Edukacji, aby opracowało projekt ustawy w celu ochrony nieletnich w szkole przed ideologią gender, która rozprzestrzenia się prawie na całym świecie.

Wcześniej, bo na początku września Bolsonaro napisał na Twitterze, że prokurator generalny Brazylii podjął już decyzję, które z ministerstw ma kompetencje do decydowania o przyszłości ideologii gender w szkołach.

„Prokurator generalny zadeklarował, kto jest odpowiedzialny za stanowienie prawa dotyczącego ideologii gender, ponieważ jest to kompetencja federalna. Z myślą o pełnej ochronie dzieci poleciłem Ministerstwu Edukacji przygotować projekt ustawy zakazującej ideologii gender w szkołach podstawowych”

- czytamy.

Bolsonaro objął urząd 1 stycznia tego roku i decyzją o powstrzymaniu ideologii gender w szkołach spełnił jedną ze swoich obietnic z kampanii. Badanie opinii publicznej z października 2017 r. wykazało, że dziewięciu na dziesięciu Brazylijczyków odrzuca ideologię gender w szkołach. 

W 2018 r. Bolsonaro napisał na Twitterze o swojej przyszłej prezydencji:

„Jednym z moich celów by wyciągnąć Brazylię z najgorszych pozycji w międzynarodowych rankingach edukacyjnych, jest zwalczanie marksistowskich śmieci, które rozprzestrzeniły się w instytucjach edukacyjnych”.

Od tego czasu Bolsonaro był krytykowany przez przedstawicieli mediów i działaczy LGBT, którzy oskarżają go o „homofobię”, a nawet rasizm. Wbrew tej krytyce stwierdził ostatnio, że Brazylia nigdy nie stanie się rajem dla zwolenników LGBT ani turystyki seksualnej pod jego rządami. Jak przypominają media, działacze i aktywiści LGBT w Brazylii są siłą, z którą należy się liczyć. Według doniesień prasowych w czerwcu tego roku w paradzie gejowskiej w São Paulo wzięło udział ponad 3 miliony osób. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl