Oto poziom debaty publicznej przeciwników PiS-u. "Won sku***synu!"

/ twitter.com/Paweł Andruszkiewicz

  

Niedzielna debata z udziałem kandydatów na stanowisko burmistrza Giżycka z pewnością na długo zapadnie w pamięć mieszkańców tego miasta. Wszystko za sprawą niezwykle wulgarnej kandydatki do rady miasta Haliny Sarul, która kandydata z ramienia PiS Pawła Andruszkiewicza nazwała "śmieciem" i "sku***synem". Mieszkańcy Giżycka mówią wprost, że są zażenowani.

W debacie brało udział trzech kandydatów na burmistrza Giżycka - Piotr Andruszkiewicz (PiS), Maciej Wróbel oraz urzędujący burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz.

Jak podaje portal wgizycku.pl zachowanie uczestników spotkania było bardzo niestosowne. Szczególnie sztabu urzędującego burmistrza. Jego zwolennicy wszelkimi sposobami próbowali zagłuszać wypowiedzi kontrkandydatów Iwaszkiewicza.

Na to zachowanie zwrócił uwagę jeden z organizatorów debaty, brat kandydata z PiS - Paweł Andruszkiewicz, który również startuje w wyborach do rady miasta. Mężczyzna zwrócił uwagę jednej z kobiet Halinie Sarul, która co chwilę używała gwizdka. W odpowiedzi usłyszał stek wyzwisk: "won sku***synu, nie odwracaj się do mnie bo ci śmierdzi z gęby, ja Ci ręki nigdy bym nie podała".

Po zakończeniu spotkania Paweł Andruszkiewicz dziękował uczestnikom, a kobieta po raz kolejny zaczęła go obrażać. Nie podała mu ręki i powiedziała: "odejdź, odejdź śmieciu, mówiłam, że nie podam".

Nagranie z tego wydarzenia znalazło się na Facebooku Andruszkiewicza. 

Halina Sarul i Paweł Andruszkiewicz kandydują do rady miejskiej Giżycka z okręgu nr 3. Oboje są "jedynkami" na  listach komitetów wyborczych: Sarul - ugrupowaniu burmistrza Iwaszkiewicza Giżyckiego Porozumienia Obywatelskiego, Andruszkiewicz - Prawa i Sprawiedliwości.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polsatnews.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump nie odpuszcza Demokratom. Zapowiedział „ważne oświadczenie” ws. muru z Meksykiem

Szczyt NATO n/z: Donald Trump / Fot. Aleksiej Witwicki

  

Rozpoczęte 22 grudnia i trwające do chwili obecnej częściowe zawieszenie działalności rządu federalnego USA, tzw. shutdown, stało się najdłużej trwającym paraliżem administracji w historii kraju. Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek, że dzisiaj o godzinie 15.00 czasu lokalnego wygłosi "ważne oświadczenie", dotyczące sytuacji na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem.

Trump poinformował na Twitterze, że oświadczenie dotyczyć będzie "kryzysu humanitarnego na południowej granicy USA" i wygłosi je w Białym Domu. Amerykański prezydent domaga się od Kongresu środków na budowę muru na granicy z Meksykiem, na co nie chcą zgodzić się Demokraci, co doprowadziło do kryzysu politycznego w USA, którego efektem jest trwający już od 28 dni shutdown. [polecam:https://niezalezna.pl/254041-najdluzszy-shutdown-w-historii-usa]

Prezydent USA 8 stycznia wygłosił telewizyjne orędzie do narodu amerykańskiego, w którym oświadczył, że nielegalna migracja na południowej granicy Stanów Zjednoczonych to kryzys humanitarny, który trzeba jak najszybciej zakończyć. [polecam:https://niezalezna.pl/253584-trump-wyglosil-oredzie-do-narodu-i-uzyl-argumentu-ktory-obalil-narracje-demokratow-ws-muru]

Trump próbował przekonać Amerykanów do projektu wybudowania muru na granicy z Meksykiem, bowiem nielegalna migracja, jego zdaniem, jest źródłem wzrostu przestępczości w USA.

Mur jest przedmiotem sporu Trumpa z demokratycznymi kongresmenami, którzy sprzeciwiają się przeznaczeniu w budżecie 5,7 mld dolarów na jego budowę.

Z powodu konfliktu w grudniu zeszłego roku nie uchwalono prowizorium budżetowego, co doprowadziło do częściowego zawieszenia rządu federalnego, najdłuższego w historii USA.

Skutki shutdownu stają się coraz bardziej dotkliwe. Funduszy na bieżącą działalność nie otrzymuje 9 z 15 departamentów reprezentowanych w gabinecie, m.in. stanu, rolnictwa, bezpieczeństwa wewnętrznego, transportu, i sprawiedliwości. Około 800 tys. urzędników federalnych zostało wysłanych na urlopy lub pracują bez wynagrodzenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl