Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego jaki wydarzył się wczoraj. kilka minut po godzinie 18:00 na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Zduny. Dyżurny, który przyjął zgłoszenie natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki, funkcjonariuszy grupy dochodzeniowej oraz technika kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady oraz wykonali dokumentację procesową. Z uwagi na weekendowe powroty w miejscu, w którym doszło do wypadku występowały duże utrudnienia na drodze. Aby umożliwić przejazd, policjanci wprowadzili ruch wahadłowy. 

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu śledczy do wypadku doszło, gdy 37-letni kierowca volkswagena w czasie manewru wyprzedzania napotkał na swojej drodze prawidłowo stojący i sygnalizujący zamiar skrętu w lewo samochód osobowy. Aby uniknąć zderzenia z tym autem, mieszkaniec Gdańska zaczął gwałtownie hamować, stracił panowanie nad pojazdem i okręcając się wokół własnej osi uderzył w bok nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku opla. 

W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał 35-letni kierowca opla oraz dwaj pasażerowie tego auta. Ranne osoby zostały przewiezione do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. 

Za spowodowanie rażącego zagrożenia w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali kierowcy golfa jego prawo jazdy. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.