Arda Turan ma kłopoty z prawem. Turecki gwiazdor może trafić do więzienia

Arda Turan / By Steindy (talk) 10:08, 11 April 2016 (UTC) - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48124368

  

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Turcji Arda Turan został dziś oskarżony przez prokuraturę o nielegalne posiadanie broni, molestowanie seksualne i udział w bójce, za co grozi mu kara nawet do 12,5 roku pozbawienia wolności.

31-letni ofensywny pomocnik FC Barcelony, aktualnie wypożyczony do drużyny Istanbul Basaksehir, w ubiegłym tygodniu w jednym z nocnych klubów Stambułu wdał się w awanturę ze znanym tureckim piosenkarzem pop Berkayem Sahinem. Doszło do bójki, w której Sahin doznał złamania nosa i innych mniej poważnych obrażeń. Jak się okazało powodem awantury było wcześniejsze zachowanie piłkarza, który przed samym zajściem zaczepiał żonę piosenkarza składając dwuznaczne propozycje.

Poszkodowany Sahin został przewieziony do szpitala, gdzie - jak informują tureckie media - pojechał także Turan. Tam doszło do kolejnej awantury, piłkarz groził rannemu bronią palną, na którą nie miał pozwolenia.

Jak napisał dziennik "Haberturke", żona gwiazdy muzyki pop przyznała, że awanturę rozpoczął wyłącznie sportowiec, który był nietrzeźwy i przez dłuższy czas, oprócz składanych jej propozycji, "nękał" artystę przebywającego w klubie prywatnie.

Turan, gwiazda piłkarskiej reprezentacji Turcji, znany jest z częstego niezgodnego z normami obyczajowymi zachowania. Także na boisku zdarzały mu się "wpadki". W maju 2018 został ukarany odsunięciem od 16 meczów za popchnięcie sędziego podczas spotkania z Sivassporem. To była najwyższa kara w historii ligi tureckiej. Piłkarz zaatakował arbitra liniowego, za co natychmiast otrzymał czerwoną kartkę. Komisja dyscyplinarna krajowej federacji nałożyła na niego dodatkowo grzywnę w wysokości 39 tys. lirów (ok. 7700 euro)

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Równolatka Niepodległej ze specjalnym medalem

/ poznan.uw.gov.pl

  

Urodzona w 1918 r. Maria Pągowska z Mrowina została uhonorowana Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Przyznane jej przez premiera odznaczenie wręczył wojewoda wielkopolski.

Wojewoda Zbigniew Hoffmann odwiedził uhonorowaną Wielkopolankę w jej miejscu zamieszkania. Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości to okolicznościowa odznaka, ustanowiona na pamiątkę odrodzenia Polski.

Maria Pągowska pochodzi z rodziny ziemiańskiej o tradycjach patriotycznych. W 1943 r. wstąpiła do Armii Krajowej i została sanitariuszką w 120 Pułku Piechoty 106 Dywizji Piechoty AK w Rejonowym Inspektoracie AK "Michał-Maria", obejmującym Miechów, Pińczów i Olkusz. W czasie Republiki Pińczowskiej (lipiec/sierpień 1944) była współorganizatorką szpitala polowego w Kazimierzy Wielkiej.

W 1945 r. wróciła do Wielkopolski. Studiowała od roku 1936 z przerwą wojenną, uzyskując w 1951 r. tytuł magistra nauk ekonomiczno-handlowych. Po wojnie współorganizowała od podstaw Centralę Odzieżową i Tekstylną w Poznaniu, była kwestorem Politechniki Poznańskiej. Jest założycielką Stowarzyszenia Księgowych. W 2004 r. otrzymała stopień porucznika.

Jest potomkinią Wojciecha Trąmpczyńskiego – marszałka Sejmu i Senatu. Ojciec odznaczonej – Stanisław Pągowski – był delegatem na Polski Sejm Dzielnicowy.

Jak podkreślała Maria Pągowska, jej zaangażowanie społeczne i pracowitość to wynik patriotycznego wychowania, które odebrała w domu rodzinnym. Była wielokrotnie nagradzana za swoją działalność na rzecz odzyskania niepodległości i za aktywność zawodową. Pytana o receptę na tak dobrą kondycję w podeszłym wieku powiedziała, że "unika lekarzy i lekarstw".

Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości to okolicznościowa odznaka ustanowiona na pamiątkę odrodzenia Polski. Przyznaje ją premier. Na medalu widnieje orzeł w koronie.

Wokół niego umieszczono wizerunki współtwórców polskiej niepodległości: Wojciecha Korfantego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Józefa Hallera.

Na odwrocie widnieje napis „To, co zdołały pokolenia tamte, dlaczego byście temu nie mogli podołać i Wy”, a także wizerunek Legionów Polskich. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl