Premier: Pracujemy dla dobra przedsiębiorców

/ twitter.com/PremierRP

  

– Biura PAIH mają służyć polskim firmom w zwiększeniu eksportu – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas gali wręczenia nagród Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu dla wyróżniających się w 2018 roku aktywnością eksporterów i inwestorów zagranicznych.

Nasze biura mają służyć polskim przedsiębiorcom, by mogły więcej eksportować za granicę – powiedział premier.

Poinformował, że jeszcze gdy nie był premierem (był ministrem rozwoju i ministrem finansów) otrzymywał sygnały od przedsiębiorców, że muszą specjalnie utrzymywać filie swoich firm w Niemczech, czy we Francji, by mieć dostęp do informacji.

Podkreślił, że dziś już kilkanaście tysięcy firm może korzystać z biur handlowych; w ciągu piętnastu miesięcy utworzono 60 takich biur.

Laureatami nagród zostało 13 polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw – m.in. Toyota Motor Manufacturig Poland, którą Agencja uhonorowała za całokształt działalności w Polsce.

Nagrody przyznano w kategoriach: "Potencjał inwestycyjny" (zwycięzca EME Aero), "Wpływ na rynek zatrudnienia" (Wipasz), "Nowoczesne technologie" (TCL Corporate Research (Europe)), "Nagroda za całokształt działalności w Polsce", "Instytucja otoczenia biznesu" (Dolina Lotnicza), "Ekspansja zagraniczna" (nagrodzono 8 polskich firm, są to: Grupa Adamed, Astronika, Ceramika Paradyż, Cruz Group, Feerum, Pietrucha Sp. zo.o. International Sp komandytowa, LUG, Nuadu).

Gala poprzedza pierwsze w Polsce edukacyjne forum inwestycyjno-eksportowe PAIH EXPO 2018 - I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą, które odbędzie się 25 października

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump nie odpuszcza Demokratom. Zapowiedział „ważne oświadczenie” ws. muru z Meksykiem

Szczyt NATO n/z: Donald Trump / Fot. Aleksiej Witwicki

  

Rozpoczęte 22 grudnia i trwające do chwili obecnej częściowe zawieszenie działalności rządu federalnego USA, tzw. shutdown, stało się najdłużej trwającym paraliżem administracji w historii kraju. Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek, że dzisiaj o godzinie 15.00 czasu lokalnego wygłosi "ważne oświadczenie", dotyczące sytuacji na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem.

Trump poinformował na Twitterze, że oświadczenie dotyczyć będzie "kryzysu humanitarnego na południowej granicy USA" i wygłosi je w Białym Domu. Amerykański prezydent domaga się od Kongresu środków na budowę muru na granicy z Meksykiem, na co nie chcą zgodzić się Demokraci, co doprowadziło do kryzysu politycznego w USA, którego efektem jest trwający już od 28 dni shutdown. [polecam:https://niezalezna.pl/254041-najdluzszy-shutdown-w-historii-usa]

Prezydent USA 8 stycznia wygłosił telewizyjne orędzie do narodu amerykańskiego, w którym oświadczył, że nielegalna migracja na południowej granicy Stanów Zjednoczonych to kryzys humanitarny, który trzeba jak najszybciej zakończyć. [polecam:https://niezalezna.pl/253584-trump-wyglosil-oredzie-do-narodu-i-uzyl-argumentu-ktory-obalil-narracje-demokratow-ws-muru]

Trump próbował przekonać Amerykanów do projektu wybudowania muru na granicy z Meksykiem, bowiem nielegalna migracja, jego zdaniem, jest źródłem wzrostu przestępczości w USA.

Mur jest przedmiotem sporu Trumpa z demokratycznymi kongresmenami, którzy sprzeciwiają się przeznaczeniu w budżecie 5,7 mld dolarów na jego budowę.

Z powodu konfliktu w grudniu zeszłego roku nie uchwalono prowizorium budżetowego, co doprowadziło do częściowego zawieszenia rządu federalnego, najdłuższego w historii USA.

Skutki shutdownu stają się coraz bardziej dotkliwe. Funduszy na bieżącą działalność nie otrzymuje 9 z 15 departamentów reprezentowanych w gabinecie, m.in. stanu, rolnictwa, bezpieczeństwa wewnętrznego, transportu, i sprawiedliwości. Około 800 tys. urzędników federalnych zostało wysłanych na urlopy lub pracują bez wynagrodzenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl