Wielka gotówka z Warszawy do Wałbrzycha

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; Fz

  

Uruchamiamy 28,5 mln zł na inwestycje dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - poinformowało w poniedziałkowym komunikacie Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup nieruchomości i uzbrojenie terenów w pobliżu drogi ekspresowej S3.

Jak podkreślił resort, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WSSE) to jedna z największych i najdynamiczniej rozwijających się stref w Polsce.

"Podpisany dziś (w poniedziałek) aneks do umowy wsparcia niebędącego pomocą publiczną pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Przedsiębiorczości i Technologii a spółką" umożliwi przekazanie spółce Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna drugiej transzy środków w kwocie 28,5 mln zł. Wartość całej umowy wsparcia to 78,5 mln zł. - podano.

"Dzięki zawarciu aneksu Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. będzie mogła wykorzystać środki na realizację planu inwestycyjnego, którego celem był zakup nieruchomości oraz uzbrojenie infrastrukturalne terenów inwestycyjnych położonych w pobliżu drogi ekspresowej S3" - czytamy.

Do WSSE należą tereny w 58 lokalizacjach Polski południowo – zachodniej, w bezpośrednim sąsiedztwie Czech i Niemiec. Tereny, na których funkcjonuje spółka są zlokalizowane na terenie czterech województw: dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego oraz w południowej części województwa wielkopolskiego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Lekarze walczą o pięcioraczki

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu (Śląskie) walczą o zdrowie pięcioraczków, urodzonych w tej placówce wczoraj nad ranem. Dzieci są skrajnymi wcześniakami. To czterej chłopcy i jedna dziewczynka.

"Stan dzieci z powodu skrajnego wcześniactwa jest ciężki. Ze względu na powagę sytuacji prosimy dziennikarzy, żeby w ciągu najbliższych trzech tygodni nas nie odwiedzać i nie monitować"

– powiedziała w dziś zastępczyni dyrektora ds. lecznictwa Krystyna Nickel-Łukomska.

Dzieci przyszły na świat na przełomie 24. i 25. tygodnia ciąży. W przypadku ciąż mnogich dodatkowym problemem jest z reguły niska waga urodzeniowa dzieci.

Rodzice pięcioraczków mieszkają w Zrębicach w gminie Olsztyn w woj. śląskim. Jeszcze we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa poinformowała o tych narodzinach na Twitterze, podając imiona dzieci: Marcelina, Marcin, Filip, Oliwier i Szymon.

[polecam:https://niezalezna.pl/281155-urodzily-sie-piecioraczki-gratulacje-zlozyla-minister-borys-szopa]

Inny przypadek mnogich narodzin miał miejsce niedawno w Krakowie. Pod koniec maja przyszły tam na świat sześcioraczki: cztery dziewczynki (Zosia, Kaja, Malwina i Nela) oraz dwóch chłopców (Filip i Tymon).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl