Swój pomysły na ostatnie dni kampanii Płażyński przedstawił wczoraj na konferencji prasowej zorganizowanej na terenie gdańskiej dzielnicy Chełm.

Płażyński przypomniał, że w lipcu i sierpniu on i członkowie jego komitet odwiedzili już wszystkie dzielnice miasta.

Przeszliśmy Gdańsk wzdłuż i wszerz, spotkaliśmy ponad 9 tysięcy mieszkańców Gdańska, z którymi rozmawialiśmy o problemach dzielnic - tych lokalnych, wspólnotowych problemach, które być może z punktu widzenia całego Gdańska nie są na co dzień dostrzegane, ale to one bardzo często decydują o komforcie życia w naszym pięknym mieście – powiedział.

Dodał, że teraz chce wrócić do każdej z dzielnic, by zaprezentować lokalnym społecznościom „konkretny, sprecyzowany program, w jaki sposób sprawić, by żyło się mieszkańcom lepiej również na tym poziomie lokalnym”. Podkreślił, że w ponowną podróż po mieście uda się autokarem.

Będzie to taki nowy sposób kontaktu z mieszkańcami – zaznaczył.

Podkreślił, że autokarowy objazd wpisuje się w „styl uprawiania kampanii nastawiony na to, żeby być jak najbliżej mieszkańców Gdańska”.

Ten styl będziemy kontynuować, bo to, co jest dla nas najważniejsze - być blisko gdańszczan, być blisko mieszkańców, poznawać ciągle ich problemy, to, czego oczekują od swoich reprezentantów w przyszłej radzie miasta i od swojego przyszłego prezydenta – powiedział.

Poinformował, że harmonogram podróży znaleźć można na stronie internetowej http://kacperplazynski.pl.

Dojedziemy autobusem do najdalszych zakątków miasta i ten sposób będą mogli gdańszczanie się też z nami komunikować. Każdego dnia będziemy w innym okręgu wyborczym – zaznaczył.

Dodał, że chce „żeby mieszkańcy Gdańska mieli kolejną okazję poznać to, co mamy do zaoferowania”.