Remont starówki w Głogowie Małopolskim

Głogów Małopolski / wikipedia.org \ CC BY-SA 3.0

  

Renowacja rynku w Głogowie Małopolskim (Podkarpackie) to jeden z elementów projektu, który wspólnie realizować będą władze tego miasta oraz słowackiej miejscowości Spiskie Podgrodzie. Projekt, o wartości ponad 1,1 mln euro, finansowany jest z Programu Interreg Polska-Słowacja.

Dziś w Głogowie Małopolskim podpisano umowę na dofinansowanie projektu „Turystyka kulturowa i duchowa miasta Spiskie Podgrodzie i Głogowa Małopolskiego” z funduszy unijnych.

Obecny na konferencji wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Dodał, że w ramach zadania zrewitalizowana zostanie część rynku w Głogowie Młp., a po stronie słowackiej odnowione zostaną ogrody w Spiskim Podgrodziu oraz wiele kapliczek.

Zatem tych prostych, niezwykle ważnych elementów, które składają się na ten projekt jest bardzo wiele. Dzięki projektowi pogranicze polsko - słowackie wzbogaci się o jeszcze jedną ciekawą inwestycję o charakterze turystycznym. A jest to turystyka kulturowa, religijna i pokazuje ona różnego rodzaju uwarunkowania kulturowe i religijne, jakie mają miejsce na polsko-słowackim pograniczu

– zaznaczył Hamryszczak.

Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj powiedział, że w ramach projektu przebudowany zostanie miejscowy rynek, a dokładnie jego dwie kwarty.

Wymienione będą również sieci, które znajdują się pod rynkiem, będzie nowe oświetlenie i ławki

– dodał.

Baj zapewnił, że wszystkie prace są uzgodnione z konserwatorem zabytków. Przypomniał, że głogowski rynek jest w kraju drugim pod względem wielkości rynkiem renesansowym.

Burmistrz Spiskiego Podgrodzia Michał Kapusta w swoim wystąpieniu podkreślił, że współpraca z Głogowem Małopolskim trwa od kilkunastu lat.

Współpracują strażacy z naszych miast, szkoły, sportowcy. Mam nadzieję, że dzięki projektowi, który wspólnie zrealizujemy, oba miasta będą jeszcze piękniejsze i więcej turystów do nich przyjedzie

– powiedział Kapusta.

Liderem projektu będzie słowackie miasto, partnerem, obok samorządu Głogowa Małopolskiego, jest również biskupstwo Spiskie Podgrodzie.

W ramach projektu obok renowacji rynku w Głogowie Młp. przeprowadzona zostanie także rewitalizacja Ogrodu Biskupiego, który jest częścią rezerwatu zabytków Spiskiej Kapituły. Realizacja projektu ma się zakończyć do końca sierpnia 2020 r.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Katastrofa samolotu w Austrii

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/Anurag Negi/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

W katastrofie małego samolotu w Tyrolu zginęły wczoraj trzy osoby - poinformowała dziś austriacka policja. Tożsamość ofiar nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też, co było przyczyną katastrofy, do której doszło w Alpach, w pobliżu granicy z Niemcami.

W piątek służby austriackie przystąpiły do wydobywania ofiar. Rzecznik policji Stefan Eder powiedział, że ich identyfikacja może potrwać kilka dni.

Agencja APA pisze, że nie udało się na razie ustalić, skąd wystartował ten mały samolot, który rozbił się o skalną ścianę i spłonął. Nie jest nawet jasne, jakiej marki była to maszyna.

Do katastrofy doszło na wysokości ok. 2300 m. Na potrzeby śledztwa szczątki wraku będą zniesione w dolinę. "Potrwa to jakiś czas" - powiedział Eder.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl