Jak poinformowała rzecznik prasowa gdańskiej policji asp. Karina Kamińska, zgłoszenie dotyczące znalezienia zwłoki zwierzęcia policja otrzymała w niedzielę po południu. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technika kryminalistyki: dokonali oni oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne.

Ciało psa zostało przekazane do dalszych badań: mają one m.in. wykazać, co było bezpośrednią przyczyną śmierci zwierzęcia.

Martwy pies wisiał na jednym z drzew w pobliżu ul. Bartniczej w Gdańsku. Znaleziono przy nim charakterystyczną smycz oraz linkę, na której wisiało zwierzę. Policja opublikowała zdjęcie tych przedmiotów na swojej stronie internetowej www.gdansk.policja.gov.pl i prosi o kontakt osoby, które je rozpoznają.

 

Z funkcjonariuszami z Komisariatu I Policji przy ul. Platynowej 6F, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie,najlepiej kontaktować się dzwoniąc pod numer (58) 321 67 22 lub za pomocą poczty elektronicznej - komendant.kp1@gd.policja.gov.pl. "Gwarantujemy anonimowość" – zapewniła Kamińska.