Otwarto fragment trasy S3

/ twitter.com/MI_GOV_PL

  

Ponad 36-km fragment trasy S3 od węzła Legnica Południe do węzła Bolków oddano do użytku kierowcom. Jak powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, droga dedykowana jest regionom zachodnim, a w sposób szczególny zespołowi portów Szczecin-Świnoujście.

Szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk, który uczestniczył w otwarciu fragmentu trasy, podkreślił, że S3 to droga potrzebna Polsce i regionowi.

Ta droga dedykowana jest regionom zachodnim, ale w sposób szczególny zespołowi portów Szczecin-Świnoujście (…) ta trasa dedykowana jest wszystkim, którzy podejmą działania, aby pobudzić potencjał gospodarczy regionu - powiedział minister.

Dodał, że beneficjantami tej trasy będą też Czesi, który z Pragi będą mogli dojechać nad polskie morze.

Minister podkreślił, że budowa trasy S3 wpisuje się w realizację przedsięwzięć programu zrównoważonego rozwoju.

Wpisuje się w spełnianie deklaracji PiS i rządów Zjednoczonej Prawicy - wskazał.

Minister Adamczyk przypomniał też, że rząd PiS zwiększył limit finansowy na budowę dróg.

Dzięki decyzji ówczesnego ministra finansów, a dzisiejszego premiera Mateusza Morawieckiego zwiększony został limit finansowy do 135 mld zł, co pozwoliła o na zapewnienie środków na budowę ostatniego etapu S3 do granicy z Czechami - mówił.

Poinformował przy tym, że umowa z wykonawcą tego odcinka zostanie podpisane w środę.

Szef resortu infrastruktury przypomniał też, że „dzięki decyzji rządu PiS w przyszłym roku ponad 6 mld zł zostanie przeznaczonych na wsparcie inwestycji na drogach lokalnych, gminnych i powiatowych”.

Budowa fragmentu S3 od węzła Legnica Południe do węzła Bolków podzielony został na dwa odcinki. Pierwszy, do węzła Jawor Wschód - o długości niemal 20 kilometrów - zrealizowało konsorcjum firm: Eurovia Polska i Warbud. Wartość budowy tego odcinka to ponad 295 mln zł. Drugi odcinek, do węzła Bolków - o długości ponad 16 kilometrów, zrealizowała firma Mota-Engil Central Europe. Wartość tej inwestycji to ponad 322 mln zł.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojskowi planowali zamach stanu

flaga Wenezueli / pixabay.com/Clker-Free-Vector-Images

  

Władze Wenezueli poinformowały o aresztowaniu 27 wojskowych, podejrzanych o próbę zorganizowania zamachu stanu - poinformował Diosdado Cabello, przewodniczący Zgromadzenia Konstytucyjnego, organu lojalnego wobec prezydenta Nicolasa Maduro.

W północnym Caracas aresztowano 25 osób, dwóch żołnierzy zatrzymano w innym miejscu 

- powiedział dziennikarzom Cabello.

Wcześniej o aresztowaniu grupy wojskowych, którzy nawoływali do buntu, informowała Associated Press. Według tej agencji komunikat armii Wenezueli zdawał się potwierdzać doniesienia o rebelii w jednostce Gwardii Narodowej, która wywołała zamieszki w ubogiej dzielnicy Caracas, kilka kilometrów od pałacu prezydenckiego.

Według wojska o godzinie 2.50 czasu lokalnego (godz. 7.50 w Polsce) "mała grupa atakujących" z Boliwariańskiej Gwardii Narodowej ukradła "partię broni" na posterunku wojskowym w Petare w dzielnicy nędzy Caracas i uwięziła czterech żołnierzy.

Następnie grupa udała się do koszar w Cotiza, na północ od Caracas, gdzie nagrała film wideo, który rozpowszechniła na portalach społecznościowych. Na nagraniu buntownicy mówią, że nie uznają prezydenta Maduro i wzywają ludność do udzielenia im poparcia.

Siły policyjne i wojsko, rozmieszczone wokół koszar, użyły gazu łzawiącego wobec okolicznych mieszkańców, którzy przybiegli, by wesprzeć buntowników. Według mediów po aresztowaniu ci ostatni zostali przewiezieni do Fuerte Tiuna, głównego kompleksu wojskowego w kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl