Otwarto fragment trasy S3

Ponad 36-km fragment trasy S3 od węzła Legnica Południe do węzła Bolków oddano do użytku kierowcom. Jak powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, droga dedykowana jest regionom zachodnim, a w sposób szczególny zespołowi portów Szczecin-Świnoujście.

twitter.com/MI_GOV_PL

Szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk, który uczestniczył w otwarciu fragmentu trasy, podkreślił, że S3 to droga potrzebna Polsce i regionowi.

Ta droga dedykowana jest regionom zachodnim, ale w sposób szczególny zespołowi portów Szczecin-Świnoujście (…) ta trasa dedykowana jest wszystkim, którzy podejmą działania, aby pobudzić potencjał gospodarczy regionu - powiedział minister.

Dodał, że beneficjantami tej trasy będą też Czesi, który z Pragi będą mogli dojechać nad polskie morze.

Minister podkreślił, że budowa trasy S3 wpisuje się w realizację przedsięwzięć programu zrównoważonego rozwoju.

Wpisuje się w spełnianie deklaracji PiS i rządów Zjednoczonej Prawicy - wskazał.

Minister Adamczyk przypomniał też, że rząd PiS zwiększył limit finansowy na budowę dróg.

Dzięki decyzji ówczesnego ministra finansów, a dzisiejszego premiera Mateusza Morawieckiego zwiększony został limit finansowy do 135 mld zł, co pozwoliła o na zapewnienie środków na budowę ostatniego etapu S3 do granicy z Czechami - mówił.

Poinformował przy tym, że umowa z wykonawcą tego odcinka zostanie podpisane w środę.

Szef resortu infrastruktury przypomniał też, że „dzięki decyzji rządu PiS w przyszłym roku ponad 6 mld zł zostanie przeznaczonych na wsparcie inwestycji na drogach lokalnych, gminnych i powiatowych”.

Budowa fragmentu S3 od węzła Legnica Południe do węzła Bolków podzielony został na dwa odcinki. Pierwszy, do węzła Jawor Wschód - o długości niemal 20 kilometrów - zrealizowało konsorcjum firm: Eurovia Polska i Warbud. Wartość budowy tego odcinka to ponad 295 mln zł. Drugi odcinek, do węzła Bolków - o długości ponad 16 kilometrów, zrealizowała firma Mota-Engil Central Europe. Wartość tej inwestycji to ponad 322 mln zł.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#S3 #trasa #Andrzej Adamczyk

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo