Remont jaworskiego dworca zakończy się w czwartym kwartale tego roku.

„Modernizacja dworca w Jaworze jest przekładem, że konsekwentnie przywracamy kolej regionom. Programem dworcowym objęliśmy nie tylko obiekty w aglomeracjach, ale także w mniejszych miastach” – powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej w Jaworze.

Zabytkowy budynek dworca przeszedł gruntowny remont. Opiekunowie podróżujący z małymi dziećmi będą mieli do dyspozycji pomieszczenie wyposażone w przewijak. Wprowadzono udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Przewidziano likwidację barier architektonicznych, zapewnienie dostępu do wszystkich pomieszczeń ogólnodostępnych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, matek z dziećmi w wózkach, osób o ograniczonej zdolności poruszania się. Zostanie również wykonana ścieżka dotykowa dla osób niewidomych i słabowidzących.

Na dworcu zamontowano monitoring. Dworzec w Jaworze będzie kolejnym obiektem na Dolnym Śląsku udostępnionym podróżnym, po dworcach w Siechnicach, Świętej Katarzynie i Smardzewie.

Podczas wizyty w Jaworze, Adamczyk udzielił poparcia Anecie Kucharzyk - kandydatce PiS na urząd burmistrza tego miasta. Wsparł również kandydatów Zjednoczonej Prawicy do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.