Tego dworca będą im zazdrościć

Rynek w Jaworze / Kroton - Praca własna; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

  

Dobiega końca modernizacja dworca kolejowego w Jaworze. Inwestycja jest warta ponad 13 mln zł. Jak powiedział dzisiaj minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, modernizacja dworca w Jaworze jest przekładem, że rząd konsekwentnie przywraca kolej regionom.

Remont jaworskiego dworca zakończy się w czwartym kwartale tego roku.

„Modernizacja dworca w Jaworze jest przekładem, że konsekwentnie przywracamy kolej regionom. Programem dworcowym objęliśmy nie tylko obiekty w aglomeracjach, ale także w mniejszych miastach” – powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej w Jaworze.

Zabytkowy budynek dworca przeszedł gruntowny remont. Opiekunowie podróżujący z małymi dziećmi będą mieli do dyspozycji pomieszczenie wyposażone w przewijak. Wprowadzono udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Przewidziano likwidację barier architektonicznych, zapewnienie dostępu do wszystkich pomieszczeń ogólnodostępnych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, matek z dziećmi w wózkach, osób o ograniczonej zdolności poruszania się. Zostanie również wykonana ścieżka dotykowa dla osób niewidomych i słabowidzących.

Na dworcu zamontowano monitoring. Dworzec w Jaworze będzie kolejnym obiektem na Dolnym Śląsku udostępnionym podróżnym, po dworcach w Siechnicach, Świętej Katarzynie i Smardzewie.

Podczas wizyty w Jaworze, Adamczyk udzielił poparcia Anecie Kucharzyk - kandydatce PiS na urząd burmistrza tego miasta. Wsparł również kandydatów Zjednoczonej Prawicy do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w Waszyngtonie

/ twitter.com/chriscollison

  

Jedna osoba zginęła a pięć zostało rannych w wyniku strzelaniny na ulicach Waszyngtonu, która miała miejsce w czwartek ok. godz. 22:00 czasu lokalnego - podał Reuters, powołując się na miejscową policję.

Na razie nie wiadomo, ile osób wszczęło strzelaninę i czy jej sprawca lub sprawcy zostali schwytani. Wcześniej lokalne telewizje informowały, że strzelać zaczęło kilku napastników, przeciwko którym policja wszczęła "zmasowaną" akcję.

Strzelanina miała miejsce w dzielnicy Columbia Heights, na skrzyżowaniu ulicy 14. i Columbia Road, ok. 3 km od Białego Domu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl