Włoskie media zachwycone meczem z Polską

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

"Od dawna brakowało nam takiego zwycięstwa"- mówili włoscy sprawozdawcy po meczu Ligi Narodów z Polską w Chorzowie. Według komentatorów wygrana 1:0 może podnieść morale "Azzurrich", która musi odzyskać wiarę w siebie po nieobecności na mundialu.

Od pierwszych chwil spotkania dziennikarze sportowi telewizji RAI powtarzali, że Włosi grali "z wielkim rozmachem" i wyraźnie dominowali, zaś polska drużyna bywała chwilami wręcz "obezwładniona".

Wszyscy sprawozdawcy wyrażali przekonanie, że przy takiej ewidentnej przewadze Italii najbardziej irytujący był brak gola, który padł dopiero w doliczonym przez arbitra czasie gry. Strzelił go Cristiano Biraghi z Fiorentiny, który bramkę dedykował zmarłemu nagle w marcu Davide Astoriemu. Wzruszenie wśród sprawozdawców i włoskich kibiców wywołał gest Biraghiego, który palcami pokazał liczbę 13, z jaką grał kapitan florenckiego klubu.

"La Gazzetta dello Sport" nie ma wątpliwości co do tego, że Włosi dominowali przez całe spotkanie. "To był mecz rozegrany w sposób spektakularny" - oceniono. "Tak, może zapłonęła ta właściwa iskra" - dodano.

Teraz - w ocenie autora relacji z Chorzowa - w reprezentacji potrzebny jest skuteczny strzelec, który "definitywnie dopnie wszystkie rachunki".

"Wynik absolutnie zasłużony, a Italia znów zobaczyła światełko w tunelu" - podsumował sportowy dziennik, który jednocześnie odnotował, że na boisko nie wyszedł Krzysztof Piątek z klubu Genoa, obecny król strzelców w Serie A.

O wyraźnej dominacji Włochów pisze też "Corriere dello Sport", a mecz określa jako "wspaniały".

"Nareszcie mamy piękną włoską reprezentację" - podkreśla "La Repubblica" i kładzie nacisk na to, że zwycięska bramka padła po wielu niewykorzystanych wcześniej okazjach.

W studiu telewizji RAI spotkanie komentował były legendarny piłkarz Paolo Rossi z drużyny mistrzów świata z 1982 roku. "Tym razem nasz zespół był spójny, zwarty" - podkreślił.

"Droga, jaką podąża reprezentacja, jest dobra i słuszna, a trener Roberto Mancini wykonuje świetną pracę" - oświadczył Rossi. Dodał również: "To nie chodzi o to, że wygraliśmy, ale że wygraliśmy nadzwyczajnie, jestem pełen ufności". Zdaniem byłego piłkarza Włosi bardzo, bardzo potrzebowali takiego zwycięstwa.

Włoska agencja Ansa napisała w relacji z Chorzowa "Witaj znowu, Italio", podkreślając w ten sposób, że "Azzurri" po ponad roku meczów o punkty bez zwycięstwa powrócili do formy i odnieśli sukces. "A przede wszystkim odnaleźli ponownie radość gry" - zauważono.

Zaznaczono zarazem, że wygrana ta ma szczególne dodatkowe znaczenie, bo przypadła w przeddzień wizyty reprezentacji w Kwirynale u prezydenta Włoch Sergio Mattarellego z okazji 120-lecia krajowego związku piłki nożnej. Było to według Ansy zwycięstwo odniesione po "znakomitej grze", w trakcie której Polacy często z trudem łapali oddech.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Adwokaci też apelują

zdjęcie ilustracyjne / / pixabay.com/CC0/succo

  

Adwokatura polska apeluje, aby śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza stała się początkiem odnowy życia politycznego i społecznego w naszej ojczyźnie. Tego oczekuje całe polskie społeczeństwo - napisała Naczelna Rada Adwokacka w podjętej dzisiaj uchwale.

Uchwałę NRA przyjęła przez aklamację podczas sobotniego posiedzenia w Warszawie. Członkowie NRA uczcili także minutą ciszy pamięć o Pawle Adamowiczu.

Jak głosi uchwała "zabójstwo Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza dokonane podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wstrząsnęło całą Polską".

"Ta zbrodnia stanowi nie tylko zamach na życie człowieka. Jest zamachem wymierzonym w wartości takie jak: dobroć, szlachetność, ofiarność i chęć niesienia pomocy bliźnim. Wartości te reprezentował Prezydent Paweł Adamowicz – przyjaciel Polskiej Adwokatury"

- zaznaczono.

"Adwokatura nie może pogodzić się z tą śmiercią i nie akceptuje przyczyn, które do niej doprowadziły. Wszechobecna i niespotykająca się z adekwatną reakcją organów państwa mowa nienawiści oraz bezpardonowa i brutalna walka polityczna, której celem są partykularne interesy, stanowiły podatny grunt dla tego czynu"

- oceniono w uchwale.

Zaapelowano także, aby tragiczna śmierć prezydenta Gdańska "stała się początkiem odnowy życia politycznego i społecznego w naszej Ojczyźnie". "Tego oczekuje całe polskie społeczeństwo" - wskazała NRA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl