Polityk Platformy przegrał proces w trybie wyborczym. Musi sprostować nieprawdziwe informacje

Piotr Gruszczyński / facebook. com/Piotr Gruszczyński

  

W miniony piątek były senator z Platformy Obywatelskiej, Piotr Gruszczyński - przewodniczący struktur PO w powiecie gnieźnieńskim, przegrał proces w trybie wyborczym przed Sądem Okręgowym w Poznaniu. 

Senatora Platformy pozwała Monika Twardowska - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Wyrok nie jest prawomocny.

W piątek Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał orzeczenie, w którym zakazał Piotrowi Gruszczyńskiemu rozpowszechniania nieprecyzyjnych informacji o treści:

Szpital, który miał kosztować 32 mln zł, to za czasów PiS kosztuje już ponad 100 mln" mogących sugerować, że na budowę szpitala w Gnieźnie wydatkowano do tej pory ponad 100 mln zł, albowiem kwota ta obejmuje koszt całej inwestycji, a nie koszty dotychczas poniesione

- orzekł sąd.
Ponadto sąd nakazał Gruszczyńskiemu sprostowanie nieprecyzyjnych informacji poprzez umieszczenie na jego własnym profilu społecznościowym na portalu Facebook (z przypięciem na górze strony minimum do dnia wyborów) oświadczenia o treści:

Piotr Gruszczyński kandydat do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska oświadcza, że rozpowszechniana przez niego na portalu społecznościowym Facebook informacja o treści: "Szpital, który miał kosztować 32 mln zł, to za czasów PiS kosztuje już ponad 100 mln" mogąca sugerować, że na budowę szpitala w Gnieźnie wydatkowano do tej pory ponad 100 mln zł jest nieprecyzyjna, albowiem kwota ta obejmuje koszt całej inwestycji, a nie koszty dotychczas poniesione

Sprostowanie miało pojawić się niezwłocznie, najpóźniej w terminie 48 godzin od uprawomocnienia się niniejszego orzeczenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, moje-gniezno.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wycieczkowiec "Viking Sky" bezpieczny

/ cocoparisiene

  

Na statku wycieczkowym "Viking Sky" z ponad 1300 osobami na pokładzie, który w sobotę po awarii silnika zaczął dryfować w pobliżu zachodniego wybrzeża Norwegii, uruchomiono trzy z czterech silników - podały w niedzielę norweskie służby ratunkowe.

Jednostka będzie odholowana do portu Molde.

Wczesnym rankiem w niedzielę liniowiec poruszając się prędkością 2-3 węzłów oddalał się od linii brzegowej usianej niebezpiecznymi rafami w regionie More og Romsdal.

Spektakularna operacja ewakuacji pasażerów śmigłowcami była kontynuowana w niedzielę rano - powiedział agencji AFP rzecznik prasowy Centrum Ratunkowego na zachodnią Norwegię, Per Fjeld.

"Działają trzy z czterech silników, więc statek może teraz poruszać się sam” - dodał.

338 z 1373 pasażerów "Viking Sky" zostało już ewakuowanych śmigłowcami ze statku na ląd, 17 z nich trafiło do szpitala - poinformował przedstawiciel policji Borge Amdam.

Według policji większość pasażerów to Brytyjczycy i Amerykanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl