Łukaszewicz zachwyca się Niemcami. A obraża Polaków. "Słoma z butów im wystaje"

Czytając ten wywiad aż trudno uwierzyć, że mówi to człowiek, który działa w "branży kulturalnej", a swoje sukcesy zawodowe osiągnął w Polsce. - Polacy są niedouczeni, wystaje im słoma z butów - stwierdził aktor Olgierd Łukaszewicz, były prezes Związku Artystów Scen Polskich.

Ewa Kopacz i Olgierd Łukaszewicz
Marcin Pegaz

Łukaszewicz udzielił wywiadu serwisowi wiadomo.co - jego treść jest szokująca. I nic dziwnego, że słowa aktora wywołały oburzenie.

Były szef ZASP nie ukrywa zachwytu dla Niemiec i Niemców.

"W Niemczech spędziłem kilka lat, byłem niemieckojęzycznym aktorem i mam zaufanie do Niemców, ale oczywiście nie do wszystkich. Oni mają prawo, a nawet obowiązek być liderem w UE, nie z powodu gospodarczej mocy, ale tego, co ciąży na poprzednich pokoleniach. Czują się moralnie zobowiązani do tego, aby przewodzić, budować pokój i dobrobyt" - mówi na łamach wiadomo.co

Całkiem inaczej wypowiada się o Polakach.

"Polacy są niedouczeni, wystaje im słoma z butów, są megalomanami, mają problem z porozumiewaniem się z innymi"- stwierdził.

Jasno określa swoje sympatie polityczne.

"Nie ma wątpliwości, że głównym celem rządzących jest właśnie obrzydzenie Unii. Zresztą politycy partii rządzącej wcale tego nie ukrywają (...) To nie jest tak, że taka retoryka działa tylko w kraju, ona odbija się szerokim echem w całej Europie, a korzystają z niej takie siły, jak na przykład przeciwnicy Angeli Merkel" - twierdzi Łukaszewicz.

Komentarz sobie darujemy - zbyt mocnych słów by trzeba użyć.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Olgierd Łukaszewicz #aktor #polityka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo