Kandydaci na prezydenta zrezygnowali z udziału w debacie, bo nie zaproszono mediów

Collegium Maius UO - siedziba rektoratu i Wydziału Filologicznego / By Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=966185

  

Kandydaci na prezydenta Opola zrezygnowali z udziału w dzisiejszej debacie zorganizowanej przez Uniwersytet Opolski. Powodem był brak zgody organizatora na udział w niej mediów.

Przed Uniwersytetem Opolskim, gdzie w dzisiejsze popołudnie miała odbyć się debata kandydatów na prezydenta Opola, na wspólnej konferencji prasowej wystąpiła wicewojewoda Violetta Porowska (Zjednoczona Prawica), Barbara Kamińska (Koalicja Obywatelska), Apolonia Klepacz (SLD), poseł Paweł Grabowski (Kukiz'15) i Marcin Gambiec (KWW Marcina Gambca). Wśród uczestników zabrakło starającego się o reelekcję prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego (KWW Arkadiusza Wiśniewskiego), z którego listy - co przypomnieli członkowie innych sztabów wyborczych - startuje do rady miasta rektor Uniwersytetu Opolskiego.

Dowiedzieliśmy się przed chwilą, że debata, dzięki której o naszych planach i propozycjach mogli za państwa pośrednictwem dowiedzieć się mieszkańcy Opola, odbędzie się bez udziału mediów. Nie przyjdzie na nią także urzędujący prezydent Opola. Nie wezmę udziału w debacie, gdzie nie ma starającego się o ponowny wybór prezydenta, ani dziennikarzy

- oświadczyła Apolonia Klepacz.

Zdaniem Violetty Porowskiej dyskusje, podczas których kandydujący na publiczne urzędy osoby mogą zaprezentować swoje programy i przemyślenia, z definicji powinny być obsługiwane przez media.

Chcieliśmy przedstawić nasze przemyślenia, pomysły, programy, dzięki którym mieszkańcy Opola mogliby wybrać - ich zdaniem - najlepszego kandydata. Po raz kolejny urzędujący prezydent, którego udział w takich spotkaniach powinien być obowiązkowy, nie chce w dyskusji zmierzyć się ze swoimi przeciwnikami, a Uniwersytet Opolski zadecydował, że debata odbędzie się bez dziennikarzy. W takiej sytuacji rezygnujemy z udziału w takim spotkaniu

- powiedziała Porowska.

Według Barbary Kamińskiej, Wiśniewski odmawiając udziału w trzecim już spotkaniu pokazuje, że nie zależy mu na dialogu. Kamińska uznała także, że przez wyeliminowanie mediów z udziału w debacie złamano obyczaj praktykowany na przestrzeni ostatnich kilku kampanii wyborczych.

Paweł Grabowski wyraził zdziwienie z udziału Wiśniewskiego w kampanii, w której nie zamierza uczestniczyć w dyskusji z innymi uczestnikami wyborów.

Jako stojący przed państwem kandydaci reprezentujemy różne środowiska, z których składa się miasto Opole. Pan prezydent woli otaczać się jednak klakierami, którzy na portalu społecznościowym wychwalają jego osiągnięcia, a tych którzy ośmielają się mieć inne zdanie, po prostu usunie ze znajomych. Po raz trzeci nie uczestnicząc w debacie, pan prezydent pokazuje, gdzie ma swoich mieszkańców

- uważa poseł.

Marcin Gambiec w imieniu wszystkich uczestniczących w konferencji prasowej kandydatów zapewnił mieszkańców Opola, że są gotowi jeszcze przed wyborami spotkać się na debacie i w obecności mediów podjąć dyskusję nad przyszłością stolicy regionu. "To my jesteśmy dla Opola" - przypomniał Gambiec. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Timmermans o współpracy z Wojciechowskim. Jak zareagował na kandydata z Polski?

/ By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264; Telewizja Republika

  

Frans Timmermans został kandydatem na stanowisko wiceszefa Komisji Europejskiej ds. zielonego ładu. Oznacza to, że nie będzie już zajmował się praworządnością, ale przy sprawowaniu swojej nowej funkcji będzie musiał współpracować z komisarzem ds. rolnictwa, na którego kandydatem jest Janusz Wojciechowski. Timmermans zabrał głos, jak widzi ewentualną współpracę.

Holender, który w nowej Komisji Europejskiej ma nadzorować m.in. rolnictwo, był pytany, czy problematyczny jest dla niego fakt, że wobec Wojciechowskiego postępowanie prowadzi Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

[polecam:https://niezalezna.pl/287456-timmermans-bedzie-musial-wspolpracowac-z-wojciechowskim-znamy-sklad-nowej-ke]

Odpowiedział, że nie widzi żadnego problemu w tym, by współpracować z Wojciechowskim. Wskazał, że stanowisko komisarza ds. rolnictwa będzie istotne w kontekście zmian klimatycznych.

"Jeśli chcemy dokonać zmian w Europie we właściwym kierunku, musimy zmienić wspólną politykę rolną" 

- powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o stworzenie "zrównoważonego" rolnictwa, które będzie funkcjonowało w poszanowaniu bioróżnorodności i będzie jak najlepiej wykorzystywało surowce naturalne.

"Nie widzę żadnych przeszkód, by z nim (Wojciechowskim) współpracować, gdy zostanie zaakceptowany przez Parlament Europejski"

- podsumował Timmermans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl