Wiceminister Ociepa podczas niedzielnej konferencji prasowej w Opolu wystąpił jako kandydat Zjednoczonej Prawicy do sejmiku województwa opolskiego.

Po dwunastu latach rządów koalicji PO-PSL i Mniejszości Niemieckiej województwo opolskie jest na szarym końcu pod względem rozwoju gospodarczego. Wszystkie sąsiadujące z nami regiony wyprzedzają nas, chociaż leżymy na tych samych szlakach komunikacyjnych co województwo śląskie, czy dolnośląskie. Nadal wiele gmin jest wykluczonych komunikacyjnie i społecznie. Ciągle nie mamy wizji rozwoju województwa

- powiedział wiceminister Ociepa.

Kandydat do sejmiku wezwał urzędującego marszałka województwa Andrzeja Bułę (PO), by ten stanął z nim do debaty na temat przyszłości regionu "w dowolnym czasie i miejscu, gdy tylko znajdzie w sobie odwagę, znajdzie program działania w swoich szufladach".

Zdaniem Marcina Ociepy, wybierając go na radnego sejmiku mieszkańcy województwa opolskiego zyskają możliwość połączenia jego doświadczenia w pracy samorządowej i rządowej na rzecz rozwoju całego województwa i jego mieszkańców. Według polityka, nie stara się o fotel marszałka województwa i chce połączyć mandat radnego z dalszą pracą w rządzie.

Ociepa przypomniał, że jego program opiera się na rozwoju gospodarczym regionu, wykorzystaniu Odry jako szlaku komunikacyjnego i rozwoju potencjału akademickiego m.in. dzięki połączeniu działających w Opolu uczelni wyższych.