Polska nie zagłosowała "jak należy"? Oburzenie niemieckich mediów ws. Karty Praw Podstawowych

Budynek Justus Lipsius w Brukseli, siedziba Rady Unii Europejskiej / By JLogan - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7496144

  

Jak informowaliśmy dwa dni temu - po decyzji ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry, konkluzja Rady Unii Europejskiej w sprawie stosowania Karty Praw Podstawowych UE w 2017 r. została zawetowana. Ziobro wyjaśnił, że weto w tej sprawie oznacza, że forsowane w UE pomysły ws. stosowania Karty Praw Podstawowych UE nie zostaną przyjęte. Procedura ich zatwierdzenia wymagała jednomyślności. Polskie weto wywołało burzę w niemieckich mediach. „Sueddeutsche Zeitung” sytuację określiło jako "bezprecedensową i skandaliczną".

CZYTAJ WIĘCEJ: Polska zablokowała forsowanie unijnych wymysłów! Mamy uzasadnienie ministra Ziobry

Podczas dyskusji w gronie ministrów sprawiedliwości o wprowadzeniu w życie europejskiej Karty Praw Podstawowych doszło do skandalu z udziałem Polski

– napisał "Sueddeutsche Zeitung”, cytowany przez dw.com.

Według źródeł gazety, w kręgach unijnych dyplomatów "Polska zaprotestowała przeciwko fragmentowi odnoszącemu się do zakazu dyskryminacji gejów i lesbijek, a tym samym nie poparła planowanych konkluzji Rady UE".

Według relacji anonimowych źródeł „SZ” - „To sprawa bez precedensu”, a „na sali obrad czuć było napięcie”.  

Jak twierdzi niemiecka gazeta, spór z Polską dotyczył fragmentu zawierającego uwagę, że mniejszości seksualne padają często ofiarą dyskryminacji, przemocy i nienawiści. W tekście zaznaczono, że kraje UE przyjmują do wiadomości, iż Komisja Europejska podejmuje działania mające służyć równouprawnieniu osób LGBT. Tego sformułowania Polska nie chciała zaakceptować

– czytamy na stronach portalu dw.com.

Uzasadniając swą decyzję szef polskiego resortu sprawiedliwości zwrócił uwagę, że w dokumencie zabrakło odniesienia do sytuacji chrześcijan i żydów.

Zdaniem Ziobry powodowane nienawiścią religijną zbrodnie jak zamach na bożonarodzeniowy jarmark w Berlinie, w którym zginęło 12 osób, okrutny mord na francuskim księdzu z Normandii, któremu sprawcy poderżnęli podczas mszy gardło, czy zabicie trojga żydowskich dzieci i ich nauczyciela przed szkołą w Tuluzie we Francji, spotykają się jedynie z jednorazowymi wyrazami współczucia ze strony międzynarodowej społeczności.

Polska chciała, aby na równi m.in. z kwestią przestrzegania praw osób o odmiennej orientacji seksualnej, dzieci imigrantów czy kobiet, traktować nękanych dziś w Europie chrześcijan i żydów.

Minister sprawiedliwości stwierdził wprost, że „religijna nienawiść zatruwa Europę. Podważa demokratyczne wartości, na których jest oparta Wspólnota Europejska”.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dw.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Krakowscy policjanci zatrzymali 2 dilerów narkotykowych

Narkotyki / malopolska.policja.gov.pl

  

Policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili kolejną realizację, w wyniku której zatrzymali dwóch mężczyzn, zaangażowanych w narkotykowy proceder oraz zabezpieczyli 450 g narkotyków o czarnorynkowej wartości sięgającej 15 tys. złotych

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, na terenie krakowskiego Podgórza. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów „na gorącym uczynku”. 28-letni mieszkaniec Nowej Huty wpadł w ręce stróżów prawa, gdy „z towarem” szedł do swego znajomego „po fachu”. W kurtce oraz plecaku należącym do mężczyzny, kryminalni ujawnili woreczki foliowe z zawartością 272 g suszu marihuany. Natomiast w miejscu zamieszkania jego 29-letniego kompana, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli niemal 150 g konopi indyjskich i 27 g amfetaminy, a także 877 g nieznanej substancji, która zostanie poddania badaniu przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych (art.62 ust.2 UoPN), a 28-latek odpowie również za zmuszanie policjanta do zaniechania prawnych czynności służbowych (art. 224§2KK). Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. P

rokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze, zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl