Laury Królowej Sportu przyznane!

Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) oraz Adam Kszczot (RKS Łódź) zostali zawodnikami roku w ogólnopolskim plebiscycie Laur Królowej Sportu. Laurem honorowym wyróżniono Irenę Szewińską.

Justyna Święty-Ersetic
By filip bossuyt from Kortrijk, Belgium - 545 4x400 swiety, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65012360

Laury Królowej Sportu przyznawane są od 10 lat, a inicjatorem plebiscytu jest wieloletni prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński. Tegoroczna gala odbyła się w jednym z bydgoskich hoteli.

- Jesteśmy drugą drużyną Europy, a mamy być pierwszą. Jesteśmy też świetną drużyną. To jest nasz wspólny sukces

 - wskazał Kszczot odbierając nagrodę. Średniodystansowiec został w tym roku po raz trzeci złotym medalistą czempionatu Starego Kontynentu na 800 m.

Odbierający nagrodę w imieniu Święty-Ersetic trener Aleksander Matusiński przyznał, że do dziś nie wie, w jaki sposób namówił zawodniczkę do przebiegnięcia dwóch finałów mistrzostw Europy w Berlinie w półtorej godziny. One zaowocowały dwoma złotymi medalami - na 400 m indywidualnie i w sztafecie.

Laurem honorowym wyróżniono zmarłą w tym roku Irenę Szewińską - jedną z najwybitniejszych zawodniczek w dziejach polskiego sportu. Trenerem roku został Matusiński. Odkryciem 2018 uznano biegającą 800 m Annę Sabat (CWKS Resovia Rzeszów). Imprezą sportową wybrano Copernicus Cup.

- Moja mama zawsze mówiła, że w Bydgoszczy jest pozytywna energia. Miasto to nie są tylko mury i stadion, ale przede wszystkim ludzie. To wielkie wyróżnienie dla mojej świętej pamięci mamy

 - powiedział syn Ireny Szewińskiej - Andrzej.

W przeszłości w tym plebiscycie wygrywali m.in. Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski, Anna Rogowska czy Piotr Małachowski. Dwa lata temu Diamentowym Laurem wyróżniona została Szewińska

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Laur Królowej Sportu #Irena Szewińska #Justyna Święty-Ersetic #Adam Kszczot

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo