Dutkiewicz o swojej prezydenturze

Inwestycje infrastrukturalne, w tym budowa dróg i mostów oraz budynków użyteczności publicznej, tytuł Europejska Stolicy Kultury czy dwukrotne zmniejszenie umieralności niemowląt w stolicy Dolnego Śląska - Rafał Dutkiewicz przekonuje, że to niektóre z osiągnięć jego 16-letniej prezydentury. Nie wspomniał jednak o gigantyczny zadłużeniu Wrocławia.

julo

Rafał Dutkiewicz w towarzystwie kandydatów do Rady Miejskiej Wrocławia z KWW Rafała Dutkiewicza - Sojusz dla Wrocławia podsumował 16 lat swoje prezydentury. Dutkiewicz już dwa lata temu poinformował, że nie będzie się ubiegał o reelekcję. W zbliżających się wyborach poparł kandydata Koalicji Obywatelskiej Jacka Sutryka (obecny dyrektor Departamentu Spraw Społecznych wrocławskiego magistratu).

Wśród sukcesów 16-letniej prezydentury Dutkiewicz wymienił m.in. wielkie inwestycje infrastrukturalne - w tym budowę i remonty ulic i mostów. Dodał, że za jego prezydentury powstały m.in. obwodnica śródmiejska czy Most Milenijny.

Wrocław jako pierwsze miasto w Polsce przekroczył 50 proc. wyremontowanych ulic” - mówił prezydent.

W okresie prezydentur Dutkiewicza powstało również Narodowe Forum Muzyki, Stadion Miejski, Afrykarium, Hydropolis oraz nowy terminal lotniczy. „Gdy obejmowałem urząd z Wrocławia można było lecieć do czterech destynacji, dziś zaś do 58” - zauważył. Prezydent wymienił również rozwój komunikacji miejskiej oraz działania zmierzające do poprawy jakości powietrza w mieście.

CZYTAJ TAKŻE: PO i zadłużone samorządy. Gminy w długach po uszy

Wskazał, że Wrocław stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat miastem europejskim, do którego napływają zagraniczne inwestycje i w którym powstało w tym okresie kilkaset tysięcy miejsc pracy.

„To miasto, w którym mieszka 170 tys. obcokrajowców ze 120 państw świata, z czego ponad 100 tys. to obywatele Ukrainy” - zauważył Dutkiewicz. Dodał, że za jego prezydentury budżet miasta wzrósł trzykrotnie, a aktywa miejskie dziesięciokrotnie.

W rozmowie z dziennikarzami Dutkiewicz podkreślił, że najbardziej dumny jest z tego, że we Wrocławiu od 2002 r. umieralność noworodków spadła dwukrotnie. „To ratowanie istnień ludzkich, ale też wyznacznik cywilizacyjnego rozwoju” - powiedział.

Na niedzielę zaplanowano konwencję KWW Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska. Komitet wystawił kandydatów do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Na listach nie ma Rafała Dutkiewicza. „Nowa ordynacja nie pozwala mi na kandydowanie. Wspieram Jacka Sutryka, mam listę do rady miejskie i wystawiłem listę do sejmiku. To wyklucza moją możliwość kandydowania” - powiedział Dutkiewicz.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Wrocław #Rafał Dutkiewicz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo