Policja podsumowała mecz w Chorzowie

Stadion Śląski w Chorzowie / twitter.com/screenshot/@LaczyNasPilka

  

Śląska policja nie odnotowała żadnych poważniejszych zakłóceń porządku w związku z czwartkowym, wieczornym meczem piłkarskiej Ligi Narodów Polska – Portugalia w Chorzowie. Przy zapewnieniu bezpieczeństwa kibicom i mieszkańcom pracowało ponad 1400 funkcjonariuszy. Na widowni Stadionu Śląskiego zasiadło ponad 48 tysięcy ludzi.

Spotkanie przebiegło w sportowej atmosferze. Nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych zakłóceń porządku. Działania ukierunkowane były głównie na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy oraz mieszkańcom, zarówno przed, w trakcie jak i po meczu

– napisano w policyjnym komunikacie.

Najwięcej pracy – zgodnie z oczekiwaniami – mieli funkcjonariusze drogówki.

Musieli m.in. zapewnić płynny przejazd zatłoczoną zwykle drogą między Katowicami i Chorzowem, przy której leży stadion. W wielu miejscach organizacja przejazdu była zmieniona, policjanci w niektórych miejscach wzięli na siebie kierowanie ruchem.

Akcja zabezpieczenia meczu – we współpracy ze strażą pożarną, miejską i pogotowiem ratunkowym – zakończyła się dzisiaj.

Polacy przegrali z Portugalią 2:3, a w niedzielę też w Chorzowie podejmą w Lidze Narodów Włochów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bruksela zachęca do przemytu ludzi?

/ FLICKR/ NOBORDER NETWORK/ CC BY 2.0

  

- Bruksela i niektóre zachodnie państwa Unii Europejskiej otwarcie wspierają przemyt ludzi – oświadczył szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto w przerwie spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów UE w Brukseli.

Szijjarto powiedział węgierskim dziennikarzom, że chociaż stało się jasne, iż migrację można powstrzymać nie tylko na lądzie, ale też na Morzu Śródziemnym, to Bruksela i niektóre państwa zachodnie Unii stale i otwarcie wspierają przemyt ludzi i zachęcają do niego. Według ministra ich celem jest spowodowanie, by do Europy przybyło jak najwięcej imigrantów.

Zdaniem Szijjarto siły organizujące migrację znów przypuściły atak, a wspierające je państwa UE otwarcie stanęły po stronie przemytników.

Widać, że na Morzu Śródziemnym trwa organizowany międzynarodowo i wspierany narzędziami politycznymi przemyt ludzi

– wskazał.

W jego ocenie wspieranie organizacji pozarządowych prowadzących działalność związaną z przemytem ludzi spowoduje, że w kierunku Europy ruszą nowe fale migracji. To zaś będzie dobrym pretekstem, by powrócić do koncepcji mechanizmu obowiązkowego podziału migrantów między państwa członkowskie na zasadzie kwot.

Według Szijjarto kraje, które chcą podzielić między siebie migrantów przybyłych do Europy, „igrają z ogniem”, gdyż wystawiają na niebezpieczeństwo „europejskość, przyszłość, kulturę i tożsamość Europy”.

Szijjarto przedstawił możliwe dwa rozwiązania dla Europy: zająć stronę przemytników albo podzielić pogląd ministra spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salviniego i władz Węgier, że na teren Europy powinno móc się dostawać tylko legalnie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl