Chcieli wwieźć 162 kg śmieci z Ukrainy

przemyt śmieci z Ukrainy / Pexel CC0

  

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia podczas kontroli pojazdu wjeżdżającego do Polski przez polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce udaremnili przemyt ponad 162 kg sproszkowanych odpadów.

Odpady były przemycane w busie na ukraińskich tablicach rejestracyjnych – poinformowała dziś rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie st. rachm. Edyta Chabowska.

Podczas kontroli funkcjonariusze wykryli w przestrzeni bagażowej pojazdu cztery około 40-kilogramowe worki z oznakowaniem sugerującym zawartość cementu. Po otwarciu worków okazało się, że zamiast cementu w środku znajdują się sproszkowane wkłady katalizatorów samochodowych. Łączna waga wykrytego towaru wyniosła ponad 162 kg

– dodała.

Chabowska zaznaczyła, że funkcjonariusze KAS powiadomili Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie, który potwierdził, że sproszkowane wkłady katalizatorów to odpady. 

W stosunku do sprawcy przemytu 36-letniego obywatela Ukrainy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe

– powiedziała rzeczniczka.

Od początku 2018 r. funkcjonariusze KAS z Podkarpacia podczas kontroli na przejściach granicznych udaremnili przemyt blisko 600 kg i 11,5 tys. litrów odpadów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożary na greckiej wyspie Zakinthos

wyspa Zakinthos / pixabay.com/12019

  

Na greckiej wyspie Zakinthos doszło w niedzielę do pożarów lasów w dwóch rejonach. Obrona cywilna wydała ostrzeżenie przed rosnącym niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się pożarów w związku z silnym wiatrem - poinformował grecki portal themanews. Ewakuowano dwie wioski.

Na razie nie odnotowano żadnych ofiar. Władze nie spodziewają się, aby pożary ustąpiły do wtorku - podała agencja Reutera.

"W ramach środków ostrożności ewakuowaliśmy około 300 mieszkańców i turystów ze wsi Keri i Agalas"

- powiedział Reuterowi rzecznik lokalnej straży pożarnej.

Wyspa Zakinthos znajduje się ok. 300 kilometrów na zachód od Aten.

Pożary, które wybuchły po południu, zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. Silny wiatr, dochodzący do 7 stopni w skali Beauforta, utrudnia akcję pożarniczą. Z ogniem na Zakinthos walczyło ponad 100 strażaków, 28 wozów strażackich, dwa helikoptery i cztery samoloty gaśnicze.

Z kolei ponad 160 strażaków zmagało się w niedzielę z poważnym pożarem, który wybuchł w górach otaczających kurort Lutraki, położony 60 km na zachód od stolicy kraju.

W ciągu minionych 24 godzin wybuchło w Grecji ok. 80 pożarów. W ostatnich miesiącach w kraju doszło do serii pożarów spowodowanych falą upałów, suszą i silnymi wiatrami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl