Chcieli wwieźć 162 kg śmieci z Ukrainy

przemyt śmieci z Ukrainy / Pexel CC0

  

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia podczas kontroli pojazdu wjeżdżającego do Polski przez polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce udaremnili przemyt ponad 162 kg sproszkowanych odpadów.

Odpady były przemycane w busie na ukraińskich tablicach rejestracyjnych – poinformowała dziś rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie st. rachm. Edyta Chabowska.

Podczas kontroli funkcjonariusze wykryli w przestrzeni bagażowej pojazdu cztery około 40-kilogramowe worki z oznakowaniem sugerującym zawartość cementu. Po otwarciu worków okazało się, że zamiast cementu w środku znajdują się sproszkowane wkłady katalizatorów samochodowych. Łączna waga wykrytego towaru wyniosła ponad 162 kg

– dodała.

Chabowska zaznaczyła, że funkcjonariusze KAS powiadomili Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie, który potwierdził, że sproszkowane wkłady katalizatorów to odpady. 

W stosunku do sprawcy przemytu 36-letniego obywatela Ukrainy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe

– powiedziała rzeczniczka.

Od początku 2018 r. funkcjonariusze KAS z Podkarpacia podczas kontroli na przejściach granicznych udaremnili przemyt blisko 600 kg i 11,5 tys. litrów odpadów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Francuski minister zdrowia przestrzega: Realne zagrożenie pandemią koronawirusa

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com (kolaż własny)

  

"Istnieje "realne zagrożenie", że epidemia koronawirusa COVID-19 z Chin może przekształcić się w pandemię, rozprzestrzeniając się na cały świat" - ostrzegł we wtorek francuski minister zdrowia Olivier Veran, pytany o taką ewentualność.

"Jest to zarówno robocza hipoteza, jak i realne zagrożenie" - powiedział Veran rozgłośni France Info, pytany o to, czy istnieje możliwość, że epidemia koronawirus stanie się pandemią.

Zapewnił, że Francja jest przygotowana na wszystkie scenariusze, a jej system opieki zdrowotnej jest w dobrej kondycji i dobrze wyposażony.

Urzędujący zaledwie od niedzieli minister Veran poinformował, że we Francji czterech pacjentów, u których zdiagnozowano koronawirusa, pozostaje w szpitalu. W zeszłym tygodniu we Francji na koronawirusa zmarł 80-letni chiński turysta. Jest to pierwszy przypadek śmiertelny COVId-19 w Europie.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pandemia to rozprzestrzenianie się nowej choroby na całym świecie.

W poniedziałek ekspert WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych dr Mike Ryan pytany, czy epidemia jest pandemią, odparł: "Prawdziwym problemem jest to, czy obserwujemy skuteczne przenoszenie (wirusa) poza Chinami, a w chwili obecnej tego nie obserwujemy".

W niedzielę 16 lutego Veran zastąpił na stanowisku Agnes Buzyn, która ogłosiła, że będzie startować w wyborach na mera Paryża z ramienia rządzącej partii prezydenckiej LREM. Pierwsza tura wyborów lokalnych we Francji wyznaczona jest na 15 marca, a druga na 22 marca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts