Trwa festiwal "Walczącym o Niepodległość"

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Pixabay

  

Koncertami chórów polonijnych w Radzyminie, Ząbkach i Wołominie zakończy się w niedzielę II Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Pamięci "Walczącym o Niepodległość". Zapraszamy, wstęp wolny!

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej zapraszamy na II Międzynarodowy Festiwal Pieśni Pamięci "Walczącym o Niepodległość". Współorganizatorami jest Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Wojskowa Akademia Techniczna. Trwającą od soboty imprezę zwieńczą niedzielne koncerty chórów polonijnych jakie w dniu 14.10.2018 r. (niedziela) odbędą się o godz. 13.45 w Radzyminie, Ząbkach i Wołominie. Te pielęgnujące polskość środowiska będą miały w ten wyjątkowy sposób możliwość włączenia
się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to dla nich moment szczególny.

Międzynarodowy Festiwal „Walczącym o Niepodległość” powstał w 2017 r. z inicjatywy kombatantów AK i wraz z konkursem wokalnym stanowi hołd dla wszystkich zasłużonych w walce o niepodległość Polski. Jest okazją do integrowania polskich środowisk wokół idei niepodległościowej, pielęgnowania historii, tradycji walk o Niepodległość Polski oraz popularyzowaniu historii poprzez twórczość artystyczną.

Koncerty w gminach podwarszawskich, 14.10.2018 r., godz. 13.00

W dniu 14.10.2018 r. (niedziela) o godz. 13.00 w podwarszawskich gminach – Radzymin, Ząbki i Wołomin - odbędą się w ramach II Festiwalu „Walczącym o Niepodległość” koncerty chórów kresowych. Będą one miały formę wspólnego śpiewania i promocji patriotyzmu :
1. Radzymin, Kolegiata Przemienienia Pańskiego, ul. POW 1
Msza święta o godz. 13.00, a następnie koncert - chóry z Litwy
2. Wołomin, Parafia Świętego Robotnika w Wołominie, ul. Piłsudskiego 44,
Msza święta o godz. 13.00, a następnie koncert – chóry z Białorusi
3. Ząbki, Parafia Miłosierdzia Bożego, ul.11 Listopada 4
Msza święta o godz. 13.00, a następnie koncert – chór z Ukrainy

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, mat.pras.

Tagi

Wczytuję komentarze...

Katarzyna Lubnauer straci stanowisko w Nowoczesnej. Wiemy, kto może ją zastąpić

By Łukasz Kamiński - Sent to OTRS by Lubnauer MP office, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65072322 / Katarzyna Lubnauer

  

Jak ustalił portal Niezalezna.pl, dni Katarzyny Lubnauer na stanowisku szefowej Nowoczesnej są policzone. Działacze partii są niezadowoleni ze sposobu, w jaki następczyni Ryszarda Petru nią zarządza. Według naszych informacji działacze zaproponują na jej miejsce Adama Szłapkę.

Jak dowiedziała się Niezalezna.pl, w pierwszej połowie listopada Katarzyna Lubnauer pożegna się ze stanowiskiem szefowej. Na czele Nowoczesnej ma stanąć młodsze pokolenie - Adam Szłapka, który w wyborach parlamentarnych zdobył całkiem niezły wynik.

Według informacji naszego portalu, działacze partii nie są zadowoleni ze sposobu sprawowania władzy przez Katarzynę Lubnauer. Według nich następczyni Petru "topi Nowoczesną".

Przypomnijmy, że Adam Szłapka, który startował do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu, zdobył aż 51 951 głosów. To drugi najlepszy wynik w tym mieście, tuż za żoną prezydenta Poznania Joanną Jaśkowiak.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl