W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej zapraszamy na II Międzynarodowy Festiwal Pieśni Pamięci "Walczącym o Niepodległość". Współorganizatorami jest Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Wojskowa Akademia Techniczna. Trwającą od soboty imprezę zwieńczą niedzielne koncerty chórów polonijnych jakie w dniu 14.10.2018 r. (niedziela) odbędą się o godz. 13.45 w Radzyminie, Ząbkach i Wołominie. Te pielęgnujące polskość środowiska będą miały w ten wyjątkowy sposób możliwość włączenia
się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to dla nich moment szczególny.

Międzynarodowy Festiwal „Walczącym o Niepodległość” powstał w 2017 r. z inicjatywy kombatantów AK i wraz z konkursem wokalnym stanowi hołd dla wszystkich zasłużonych w walce o niepodległość Polski. Jest okazją do integrowania polskich środowisk wokół idei niepodległościowej, pielęgnowania historii, tradycji walk o Niepodległość Polski oraz popularyzowaniu historii poprzez twórczość artystyczną.

Koncerty w gminach podwarszawskich, 14.10.2018 r., godz. 13.00

W dniu 14.10.2018 r. (niedziela) o godz. 13.00 w podwarszawskich gminach – Radzymin, Ząbki i Wołomin - odbędą się w ramach II Festiwalu „Walczącym o Niepodległość” koncerty chórów kresowych. Będą one miały formę wspólnego śpiewania i promocji patriotyzmu :
1. Radzymin, Kolegiata Przemienienia Pańskiego, ul. POW 1
Msza święta o godz. 13.00, a następnie koncert - chóry z Litwy
2. Wołomin, Parafia Świętego Robotnika w Wołominie, ul. Piłsudskiego 44,
Msza święta o godz. 13.00, a następnie koncert – chóry z Białorusi
3. Ząbki, Parafia Miłosierdzia Bożego, ul.11 Listopada 4
Msza święta o godz. 13.00, a następnie koncert – chór z Ukrainy