Nawet homoseksualiści poznali się na Platformie. „Jesteśmy tylko tęczowym tłem do selfie”

Parada Równości, zdjęcie ilustracyjne / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Platforma Obywatelska ma poważny problem wizerunkowy. Zamieszanie wokół Marszu Równości w Lublinie wywołało ostrą awanturę w samych szeregach PO, ale to nie wszystko. Partii Schetyny dostało się jeszcze z innej strony. Środowiska LGBT nie przebierają w słowach krytykując Platformę i wykazując hipokryzję i obłudę polityków tej partii. Politycy PO dostali również zakaz... „lansowania się” na paradach i marszach środowisk LGBT.

Jak już informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, Sąd Apelacyjny w Lublinie uchylił wydany przez prezydenta miasta Krzysztofa Żuka zakaz organizacji zapowiedzianego na sobotę Marszu Równości, a także planowanej tego dnia kontrmanifestacji środowisk narodowych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent Lublina zakazał Marszu Równości. Sąd Apelacyjny zakaz... uchylił!

Na tym jednak sprawa się nie kończy. Organizatorzy Marszu Równości w Rzeszowie w reakcji na zakaz organizacji lubelskiego Marszu Równości wydany przez prezydenta miasta Krzysztofa Żuka dali upust emocjom i napisali o partii Grzegorza Schetyny nie przebierając w słowach.

Jak napisali autorzy, przeszkód w organizacji marszu spodziewali się od polityków PiS. Tymczasem „cios nadszedł z zupełnie niespodziewanej strony”.

„Oto prezydent Krzysztof Żuk z Platformy Obywatelskiej, która myśli, że jest umiarkowaną proeuropejską demokratyczną partią, zakazuje Marszu Równości w Lublinie. Ot tak po prostu, ad hoc, ignorując opinię policji, która wcale nie okazała się wyczekiwaną podkładką do zakazania marszu” - czytamy w oświadczeniu.

To jeszcze nie koniec. Dalej przedstawiciele rzeszowskiego Marszu Równości postanowili podsumować działania Platformy Obywatelskiej w stosunku do praw środowisk LGBT.

„Co bowiem robią Grzegorz Schetyna, Barbara Nowacka, Komitet Obrony Demokracji, TVN i inne liberalne media? Czy chociaż słownie się za nami ujmują?”- zastanawiają się autorzy listu.

Ich zdaniem, również reakcja Komitetu Obrony Demokracji na zakaz organizacji marszu jest „niemrawa”.

„Minister z PiS wygrodził kawał placu zamkowego na miesięcznicę? Larum aż po Antypody. Prezydent z PO zakazał marszu równości? Oj tam oj tam, demokracja ważniejsza. Co tu mówić, jesteśmy same i sami. Dla nich jesteśmy tylko ładnym, tęczowym tłem do selfie. A w rzeczywistości możemy liczyć tylko na siebie, szczątkową lewicę, organizacje pozarządowe, ostatnich odważnych sędziów, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz nasz niski priorytet na liście spraw do załatwienia przez obecną władzę, która na razie ma na głowie media, sądy i edukację” - czytamy.

Działania PO do tego stopnia rozwścieczyły organizatorów Marszu Równości w Rzeszowie, że nie chcą oni widzieć żadnego polityka, ani osoby z transparentami tej partii na organizowanych przez siebie wydarzeniach. Zapowiedzieli, że w podczas przyszłorocznego Marszu Równości w Rzeszowie każda osoba, która rozwinie transparent z logo Platformy Obywatelskiej, zostanie wyproszona.

„Sytuacja jest prosta jak drut - partia, która zakazuje marszu równości, nie ma prawa lansować się na kolejnych. Nie będzie już taniej propagandy naszym kosztem” – czytamy w komunikacie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ostra potyczka Pence'a z Merkel w Monachium. „Nasi sojusznicy uzależniają się od Wschodu”

Angela Merkel/Mike Pence / Na podst./Daykan com/Gage Skidmore/Flikr.com

  

Podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa wiceprezydent USA Mike Pence ostro skrytykował stanowisko Niemiec ws. budowy gazociągu Nord Stream 2. Wezwał też wszystkie państwa, które dotychczas nie zrobiły, badź zdystansowały się od tego projektu. Kanclerz RFN Angela Merkel, przemawiając przed Pence'm, broniła Nord Stream 2, zaprzeczając opiniom, że nowy gazociąg zwiększy zależność od rosyjskiego gazu.

"Nie możemy zagwarantować obrony Zachodu, jeśli nasi sojusznicy uzależniają się od Wschodu"

- powiedział wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, odnosząc się do Nord Stream 2, łączącego Rosję i Niemcy.

Podziękował tym europejskim krajom, które opowiedziały się przeciwko projektowi. "Chcielibyśmy, żeby inne kraje zrobiły to samo" - podkreślił. [polecam:https://niezalezna.pl/251477-usa-po-raz-kolejny-groza-niemcom-sankcjami-chodzi-o-gazociag-nord-stream-2]

Zaznaczył też, że hasło prezydenta USA Donalda Trumpa "America First", czyli "Ameryka przede wszystkim", nie oznacza "America alone", czyli "Ameryka w pojedynkę".

Dwa lata temu z tego podium mówiłem, że amerykańskie przywództwo w wolnym świecie nie osłabnie nawet na chwilę. "America First" nie oznacza "America Alone". W tym samym roku prezydent Donald Trump stojąc przy pomniku Powstania warszawskiego powiedział: "Podstawowe pytanie naszych czasów brzmi, czy Zachód ma wolę, by przetrwać?". Inaczej mówiąc, czy jesteśmy przywiązani do naszych wartości, żeby bronić ich za wszelką cenę? Czy mamy dość szacunku dla naszych obywateli, by chronić naszych granic? Czy mamy pragnienie i odwagę, by zachować naszą cywilizację w obliczu tych, którzy chcą ją obalić i zniszczyć?

- wyliczał Mike Pence.

"Dziś jako wiceprezydent USA mogę z dumą ogłosić, że pod przywództwem prezydenta Donalda Trumpa, USA odpowiedziały na to pytanie nie tylko słowami, ale czynami. Dziś Ameryka jest silniejsza niż kiedykolwiek. Ameryka ponownie jest liderem na światowej scenie"

- ocenił.

Kanclerz RFN Angela Merkel, przemawiając przed Pence'm, broniła Nord Stream 2, zaprzeczając opiniom, że nowy gazociąg zwiększy zależność od rosyjskiego gazu. [polecam:https://niezalezna.pl/246088-mocne-slowa-pod-adresem-niemiec-nikt-nie-wierzy-ze-nord-stream-2-to-projekt-biznesowy]

"Skoro rosyjski gaz wprowadziliśmy w znacznym zakresie podczas zimnej wojny, nie rozumiem, dlaczego obecnie czasy miałyby być na tyle gorsze, żebyśmy nie mówili o Rosji jako partnerze"

- dodała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl