Kolejna prowokacja!

  

Mam nadzieję, że nadal obowiązuje art. 256 k.k., który mówi wprost: „Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa (…), podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Jeżeli tak, to jakim prawem organizowane jest w Polsce tournée Chóru Armii Rosyjskiej im. A.W. Aleksandrowa?

To chór sołdatów śpiewających sowieckie pieśni żołnierskie, w strojach przypominających mundury Armii Czerwonej. Z okazji 85-lecia swojego istnienia chór wystąpił w Moskwie pod wielkim portretem Stalina i napisem „Za Ojczyznę, za Stalina, za socjalizm!”. Poprzedni rząd w 2015 r. zorganizował obchody Roku Polski w Rosji i Roku Rosji w Polsce, a gwoździem programu obchodów były koncerty Chóru Aleksandrowa w kilkunastu polskich miastach. Wszystko odbywało się w oparach skandalu, a po protestach członkowie zespołu nie występowali w sowieckich mundurach. W Krakowie po naciskach radnych i z obawy przed protestami koncert odwołano. Na przykład w Czechach Chór Aleksandrowa uznano za „wrogą armię”, do Estonii ma zakaz wjazdu, a muzycy traktowani są jak rosyjscy żołnierze. W Szczecinie chór wystąpi 13 grudnia. Skandal!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl