"Wyborcza" próbowała sprowokować Nosowską. A ona... pokazała klasę!

Kasia Nosowska / fot. YouTube

  

"Z uporem maniaka próbuję powiedzieć, że nie jestem w stanie stanąć po którejś stronie tego muru" - mówi Nosowska w wywiadzie dla piątkowej "Gazety Wyborczej". Wokalistka pytana przez dziennikarza o tzw. "wojnę polsko-polską" odpowiada: "Nie ma w tym dla mnie miejsca".

W piątkowej rozmowie dla "GW" Katarzyna Nosowska opowiada głównie o najnowszym solowym krążku, który ma dziś swoją premierę. 

Ten rok jest dla mnie szczególny. Po raz pierwszy w swoim życiu czuję, że mam jakąś sprawczość, że mogę wziąć za siebie odpowiedzialność. „Basta” jest natomiast zamknięciem pewnego etapu, najtrudniejszego w moim życiu. Te teksty pisałam niemal pismem automatycznym. Musiałam to zrobić, żeby z tym wszystkim skończyć. Musiałam to z siebie wyrzucić.

- mówi Nosowska o nowej płycie.

Niestety, jak to w "Gazecie Wyborczej", nawet wywiad z ciekawym artystą nie jest wolny od nawiązań do polityki. Tym razem jednak redaktor "GW" musiał się zdziwić. Mimo swojego prowokującego pytania, Nosowska nie dała się wciągnąć w polityczną dyskusję:

Rzadko przechodzisz na płycie z poziomu osobistego na ogólny, ale zdarza się: "Pnie się do góry mur, co nas różni", "Gilotynowanie jest już w planach". A tak bardzo nie chciałaś zabierać zdania w wojnie polsko-polskiej.

- pyta Nosowską Jarek Szubrycht. Odpowiedź Nosowskiej była tak stanowcza, że... dziennikarz skończył wywiad:

Ogromna jest ta presja, z każdej ze stron. A ja z uporem maniaka próbuję powiedzieć, że nie jestem w stanie stanąć po którejś ze stron tego muru, bo po żadnej z nich nie poczuję się u siebie.

- mówi Nosowska.

Mam wrażenie, jakby wszyscy byli w amoku, jakby się nażarli czegoś toksycznego. W obu obozach widzę te same wąskie źrenice. Nie chcę tak patrzeć na świat, to jest szaleństwo.


 - przekonuje wokalistka.

Agresja rodzi agresję. Nie można być tolerancyjnym tylko dla swoich. Nie wydaje mi się, że gdyby można było siłą, podniesionym głosem czy transparentem sprawić, żeby cokolwiek zmieniło się na lepsze. Nie ma w tym dla mnie miejsca.

- dodaje.

Płyta pt. "Basta" od dziś w sprzedaży. POSŁUCHAJ promującego ją singla "Nagasaki":

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: "Gazeta Wyborcza", niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tłumy Polaków pożegnały dziś Jana Olszewskiego: "Z szacunku dla wielkiego, skromnego człowieka"

pani Katarzyna z rodziną / niezalezna.pl

  

Śp. Jana Olszewskiego pożegnali dziś nie tylko najbliżsi i politycy, ale i tysiące Polaków, które zebrały się na ulicach Warszawy. Nasza reporterka była wśród nich i pytała, co skłoniło ich, by towarzyszyć byłemu premierowi w jego ostatniej drodze.

Dziś po godzinie 16.00 były premier Jan Olszewski spoczął na Wojskowych Powązkach. 

[polecam:https://niezalezna.pl/259183-pozegnalismy-sp-jana-olszewskiego-tak-wygladala-ostatnia-droga-wielkiego-polaka-zdjecia]

Miałam zaszczyt znać osobiście pana Jana Olszewskiego. Pracowałam w Sejmie, gdy nastał niefortunny 4 czerwca. Znałam go też wcześniej, kiedy w grupie "Solidarności" mieliśmy aresztowanych i pan Jan pomagał w ich ratowaniu. To był wyjątkowy człowiek, wyjątkowej kultury, ciepły, dobry, słuchał każdego

- powiedziała naszej reporterce pani Katarzyna, która wraz z rodziną żegnała dziś śp. Jana Olszewskiego.

Jesteśmy tu z szacunku dla wielkiego, skromnego człowieka

- dodała córka pani Katarzyny.

W Warszawie był też Bogusław Tadrowski z Klubu "Gazety Polskiej" Elbląg II.

Przeżyłem to bardzo mocno, dziś jestem tutaj i ogromne wzruszenie, szczególnie po wystąpieniu Antka Macierewicza. Jestem dumny, że Polska dała takich ludzi i dziś jest kontynuowane dzieło pana Jana Olszewskiego

- powiedział naszej reporterce Bogusław Tadrowski.

Więcej wypowiedzi Polaków można posłuchać w materiale poniżej:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl