Nie wiedział, że go obrabowano, a policjanci już odzyskali pojazd

Kradzież auta / malopolska.policja.gov.pl

  

W nocy z 8 na 9 października br. funkcjonariusze służby kryminalnej Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uzyskali informację o kradzieży hondy accord, do której doszło na osiedlowym parkingu w Płaszowie.

Już kilka godzin po dokonaniu kradzieży w ręce stróżów prawa wpadło dwóch złodziei. Jeden z nich, 37-latek, uprzednio karany m.in. za przestępstwa  przeciwko mieniu, został zatrzymany w mieszkaniu na terenie Małopolski. Jak się okazało, był też poszukiwany do odbycia 6-cio miesięcznej kary więzienia. Kilka ulic od miejsca jego kryjówki policjanci ujawnili utracony pojazd, w którym uszkodzone były zamki.

Dla zmylenia stróżów prawa sprawcy zmienili w aucie tablice rejestracyjne. W tym samym czasie w krakowskim mieszkaniu kryminalni ujęli drugiego sprawcę (34 l). Wtedy też policjanci powiadomili właściciela hondy accord o jej kradzieży oraz odzyskaniu.

Śledczy z KMP w Krakowie przedstawili mężczyznom zarzut kradzieży z włamaniem  samochodu (art.279KK) o wartości 35 tys. zł, do popełnienia którego się przyznali.Wczoraj (tj.10 października br.) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza zastosował wobec 34-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Natomiast jego kompan trafił za kratki.

Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wybory w Nigerii. Kto wygra?

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

W tydzień po pierwotnie wyznaczonym i przesuniętym w ostatniej chwili terminie, w Nigerii odbędą się w sobotę wybory powszechne, które wyłonią parlament i prezydenta niemal 200-milionowego afrykańskiego kraju. Głównymi kandydatami w wyborach są weterani nigeryjskiej polityki - obecnie urzędujący szef państwa Muhammadu Buhari i kandydat opozycji Atiku Abubakar.

Przeciętny wiek Nigeryjczyka to zaledwie 18 lat, podczas gdy Buhari liczy sobie 76 lat, a jego rywal - 72 lata. Wiek obu kandydatów - jak prognozują miejscowe media - może więc negatywnie wpłynąć na zainteresowanie wyborców głosowaniem, zwłaszcza że już wielokrotnie startowali oni w wyborach.

Buhari, który wygrał wybory w 2015 roku, był w roku kampanii wyborczej ostro krytykowany za niespełnienie obietnic złożonych przed poprzednim głosowaniem. W swej kampanii - jak podkreślają miejscowi obserwatorzy - obietnice te powtórzył. To ożywienie gospodarcze, wydanie walki korupcji, skuteczne zwalczanie ugrupowania dżihadystycznego Boko Haram działającego w północno-wschodniej części ogromnego kraju.

Wielu obserwatorów w stolicy Nigerii, Abudży, jest zdania, że znaczna część wyborców będzie się kierowała stereotypowym przekonaniem, iż "lepsze jest znane zło, niż nieznane dobro".

Z kolei Abubakar, przedsiębiorca naftowy i były wiceprezydent (1999-2007), obiecał wydać walkę bardzo wysokiemu bezrobociu i chronicznemu ubóstwu ludności, które czyni z Nigerii kraj, w którym w warunkach skrajnego ubóstwa żyje większy odsetek ludzi niż w Indiach.

Jego pozycję w obliczu wyborów osłabiają jednak liczne oskarżenia o udział w aferach korupcyjnych.

Na frekwencję wyborczą może wpłynąć negatywnie fakt, że o przesunięciu o tydzień terminu obecnych wyborów wielu spośród 84 milionów Nigeryjczyków uprawnionych do głosowania dowiedziało się w ubiegłą sobotę dopiero w drodze do lokali wyborczych.

Nigeria w 2011 roku w ostatniej chwili przesunęła głosowanie w wyborach o dwa dni, mimo że w niektórych stanach już się zaczęło, i o sześć tygodni w 2015 roku, ale w tym ostatnim przypadku o zmianie terminu poinformowano wyborców na tydzień wcześniej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl