Wenta przeczy informacjom o porozumieniu z Lubawskim

Mamy program, który daje szansę rozwoju miasta i naszego regionu, ponieważ jedno bez drugiego nie istnieje - powiedział dziś kandydat na prezydenta Kielc, europoseł Bogdan Wenta, podczas wojewódzkiej konwencji komitetu "Projekt Świętokrzyskie". Dodał, że "pomimo krążących po mieście" informacji, nie ma żadnego porozumienia z urzędującym prezydentem Wojciechem Lubawskim.

Bogdan Wenta
twitter.com/BratWodza

Podczas konwencji w Kielcach Wenta zaznaczył, że on oraz pozostali kandydaci, startujący w wyborach samorządowych z list komitetu "Projekt Świętokrzyskie" biorą w nich udział dlatego, że wierzą w Kielce i cały region.

Sądzę, że lepsza przyszłość to jest szansa, w tę szansę trzeba wierzyć i tą szansą dla Kielc jesteśmy my, "Projekt Świętokrzyskie" Bogdana Wenty

– podkreślił kandydat na prezydenta miasta.

Dodał, że kilka miesięcy rozmów i spotkań z mieszkańcami w całym regionie, dało jego ugrupowaniu dużo energii oraz pokazało w jakim kierunku trzeba działać. - Mówi się dużo o zamiarach, o tym co można, a my w prosty sposób działamy i robimy – powiedział Wenta.

Podkreślił, że wszyscy członkowie Stowarzyszenia "Projekt Świętokrzyskie" są wierni swoim ideałom oraz są ludźmi odpowiedzialnymi.

Dziękuje wam bardzo za to, że byliście, jesteście i będziecie, bo czeka nas jeszcze trochę pracy, bardzo trudnej i ciężkiej, ale nasz sukces, to jest sukces tego miasta, Kielc, tego województwa. Mam nadzieję, że przekonaliśmy już wielu, żeby 21 października pójść do wyborów, żeby w nich uczestniczyć, a jeżeli obdarzą nas zaufaniem, to potwierdzimy to swoją odpowiedzialną pracą

– mówił kandydat na prezydenta Kielc.

Zapewnił, że "pomimo krążących po mieście" informacji, nie ma żadnego porozumienia z urzędującym prezydentem Wojciechem Lubawskim. - Bo jak wielu kandydatów, tak samo pan prezydent podkreśla: "Czas na zmiany w tym mieście" – powiedział Wenta.

Podczas konwencji zaprezentowano kandydatów "Projektu Świętokrzyskie" w wyborach do sejmiku województwa. Liderami list są: przedsiębiorca Elżbieta Kosztowniak (pow. skarżyski, starachowicki i konecki), pełnomocnik wyborczy KWW "Projekt Świętokrzyskie" Danuta Papaj (Kielce i pow. kielecki), pielęgniarka Katarzyna Bińczak (pow. opatowski, ostrowiecki, staszowski i sandomierski) oraz b. dyrektor szkoły w Chrobrzu Jerzy Trzepatowski (południe i zachód regionu).

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Kielce #Bogdan Wenta #program

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo